Ścieżka rowerowa przy ul. Dukielskiej coraz bliżej. Co z cmentarzem? [FOTO]

  • 26.02.2021, 09:30
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Ścieżka rowerowa przy ul. Dukielskiej coraz bliżej. Co z cmentarzem? [FOTO] Fot. haloGorlice
Regularnie przyglądamy się postępom prac przy Dukielskiej, gdzie za jakiś czas powstanie nowy cmentarz komunalny. Już teraz widzimy jednak, jak urokliwe będzie to miejsce.

 

Pierwsza tegoroczna wizyta przy ulicy Dukielskiej pozwala nam stwierdzić, że poprowadzona tu ścieżka rowerowa oraz przyszły cmentarz będą miejscami o niezwykłym uroku. Widoki ze wzgórza się przepiękne, a prawdopodobnie już niebawem będziemy mogli skorzystać z bezpiecznego przejazdu ścieżką, która oplata wstęgą wzgórze.

Przypomnijmy, że prace związane z budową ścieżki rowerowej są niezależne od budowy cmentarza, ale ściśle powiązane z tą realizacją. Ścieżka rowerowa, która wyłania się już powoli z ogromu ziemi przygotowanej pod budowę cmentarza, biegnie równolegle do istniejącej już drogi wojewódzkiej. Ponieważ jednym z kluczowych elementów budowy cmentarza jest przygotowanie zjazdu z drogi wojewódzkiej, wykończenie ścieżki było pierwszym krokiem, który należało koniecznie wykonać. Dzięki temu przyszłego zjazdu nie trzeba będzie niszczyć, by dostosować go do połączenia ze ścieżką.

Przypomnijmy, że plany budowy cmentarza w tamtym miejscu to temat, który pojawia się regularnie od kilku lat. Starania te oznaczają m.in. konieczność pozyskania znaczących środków finansowych. Pisaliśmy o tym w listopadzie w tekście >>>Kukla: W mojej opinii, najlepszym wyjściem była rozbudowa istniejącego cmentarza. Wówczas po raz ostatni pojawiliśmy się na cmentarzu: co zmieniło się od tamtej pory przy ul. Dukielskiej?

Zobaczcie sami.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (12)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adriano
Adriano 28.02.2021, 23:23
Szkoda tak ładnego miejsca na cmentarz ...
taktylko
taktylko 26.02.2021, 18:01
czy te przepiękne widoki nie powinny być podziwiane przez żywych?
rowelove
rowelove 26.02.2021, 10:38
Fajnie , że coś się dzieje w temacie ścieżek rowerowych, jednak zapewne jeszcze dużo wody w Ropie przepłynie zanim będziemy mieli odcinek o sensownej długości. Na razie to są tylko skrawki to tu to tam. Takim kuriozum jest też zakaz przejazdu rowerem przez kładkę łączącą obwodnicę z parkiem. Wzdłuż parkowej kawałek ścieżki, w parku kawałek a przez kładkę oficjalnie zakaz przejazdu. Dlaczego?
X
X 26.02.2021, 14:55
Bardzo słuszna uwaga z kładką. Bardzo szeroka kładka, nikt nikomu nie szkodzi ale zakaz musi być aby utrudnić życie. Jak za mało miejsca żeby wyminąć się z pieszym to mam rozumieć że rowerzysta prowadzący rower zajmuje mniej miejsca niż jadący?

Pozostałe