Czterech pierwszych Słowaków z Covid-19 trafi do gorlickiego szpitala [AKTUALIZACJA]

  • 01.03.2021, 09:33
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Czterech pierwszych Słowaków z Covid-19 trafi do gorlickiego szpitala [AKTUALIZACJA] Fot. ilustracyjne/ unsplash
Właśnie dotarła do nas informacja o tym, że czterech pierwszych Słowaków, którzy pozostają podpięci do respiratorów, trafi dziś (1 marca) na leczenie do gorlickiej lecznicy.

 

W związku z brakiem miejsc do leczenia najciężej chorych pacjentów, przechodzących zakażenie koronawirusem, zadecydowano o tym, że szpitale polskie wesprą szpitale zagraniczne. Na mocy porozumień część pacjentów w ciężkich stanach, dla których nie ma już miejsc m.in. za naszą południową granicą, będzie trafiało do polskich szpitali.

Pierwsi pacjenci ze Słowacji właśnie trafiają pod opiekę gorlickich medyków.

Są to pacjenci pozostający pod respiratorami.

 

AKTUALIZACJA

Planowane przyjęcie pacjentów ze Słowacji zostało przesunięte na jutro (2 marca).

Tomasz Stasiowski

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

boss
boss 01.03.2021, 22:59
Z oddziału covid w Gorlicach nikt nie wychodzi żywy !!!
Działkowiec
Działkowiec 01.03.2021, 22:43
No już jeden przypadek w Gorlicach znany jest że za dużo tlenu dali i rozerwali pacjentowi płuco. Dobrze że rodzina przeniosła go do Krakowa bo tu by nie przeżył. A ile mogło być takich przypadków...
anonimus
anonimus 01.03.2021, 22:24
świerzb to choroba (słownik pwn z l.70tych)
Emma
Emma 01.03.2021, 21:05
Dobrze jest wszystkim komentować. Nie wiecie jak ciężko jest na takim oddziale. Szanse małe na wyzdrowienie, brak wsparcia od strony rodziny bo zakaz odwiedzin. Personel na pełnych obrotach bez chwili przerwy. Jest ciężko pracować w kombinezonach i goglach. Jeżeli ktoś z państwa piszących chętny to szpital zaprasza do pracy!
er
er 01.03.2021, 13:18
Ciekawe czy będą doliczani do polskich statystyk...
Niki
Niki 01.03.2021, 12:58
Mam mieszane uczucia Kto ich tu wyleczy???
Opinia o oddziale covid w szpitalu w Gorlicach jest taka, że to umieralnia.
Współczuję rodzinom tych pacjentów
A potem jeszcze transport na Słowację. ***
D.
D. 01.03.2021, 10:56
Inicjatywa świetna. Tylko oby w gorlickich warunkach się sprawdziła. Ja nie mam dobrego zdania o szpitalu.
Sanitariusz
Sanitariusz 01.03.2021, 10:12
Brawo Morawiecki z ten gest Solidarności
Ona