To możesz być Ty! Terytorialsi zapraszają w swoje szeregi

  • 02.03.2021, 09:43
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

To możesz być Ty! Terytorialsi zapraszają w swoje szeregi Fot. 11MBOT
W miniony weekend niemal trzystu żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) szkoliło się na terenie Małopolski.

 

Było ciężko, ale tak miało być

Jak mówi Dowódca 11 MBOT, płk Krzysztof Goncerz:

 Szkolenie realizowaliśmy w rejonie masywu góry Mogielica, na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia Wójtowa Wieś oraz na strzelnicy kontenerowej
w jednostce wojskowej w Rząsce pod Krakowem. Było ciężko, ale tak miało być. Kolejne będzie jeszcze cięższe bo będziemy się szkolić w Bieszczadach.

Główny nacisk skierowano na szkolenie strzeleckie – prowadzenie ognia z broni etatowej zza zasłon, prowadzenia celnego ognia z broni strzeleckiej do celu ukazującego się oraz posługiwania się indywidualnym wyposażeniem i uzbrojeniem żołnierza. Kolejnym elementem „żołnierskiego rzemiosła” były zajęcia z terenoznawstwa w ramach których, żołnierze doskonalili umiejętności ustalania swojego położenia z wykorzystaniem map i urządzeń nawigacyjnych, orientowania się w terenie bez mapy oraz oceny odległości.

Nowo powołani żołnierze z kolei uczyli się sposobów przygotowania bazy patrolowej oraz współdziałania w patrolu w rejonie zurbanizowanym, nieco starsi realizacji działań nieregularnych w obronie i kontakcie z przeciwnikiem.

Kto może ubiegać się o służbę w 11 MBOT?

Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę
w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.

Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

 

źródło info: Komunikat Prasowy 11MBOT

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

major major major
major major major 03.03.2021, 22:01
Jeśli WOT trafi pod dowództwo wojskowe a nie polityczne, to może rozważę. Nie będę służył pod Kaczorem, czy innym ryżym wujem z Magdalenki
Janek
Janek 03.03.2021, 18:26
Żołnierz 50 + bez służby zasadniczej nadaje się na kucharza lub na ruchomy cel.
Agent
Agent 03.03.2021, 01:27
Terytorialsów wymyślono by młodzież łatwiej było wyszczepić... Ludzie jak nie macie co robić to budujcie odnawialne źródła energii spożywczej, bo niebawem się zacznie giełdowa przepaść i inflacja.
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba 02.03.2021, 12:12
Jeszcze tylko piechoty morskiej nam brakuje w Polsce, kajaki już mamy

Pozostałe