Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaWakacje.pl Gorlice, ul. Sienkiewicza 2 - tel. 514 298 136 - OFERTY ZIMA 2025/26 już dostępne
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260

To możesz być Ty! Terytorialsi zapraszają w swoje szeregi

Podziel się
Oceń

W miniony weekend niemal trzystu żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) szkoliło się na terenie Małopolski.
To możesz być Ty! Terytorialsi zapraszają w swoje szeregi

Autor: Fot. 11MBOT

 

Było ciężko, ale tak miało być

Jak mówi Dowódca 11 MBOT, płk Krzysztof Goncerz:

 Szkolenie realizowaliśmy w rejonie masywu góry Mogielica, na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia Wójtowa Wieś oraz na strzelnicy kontenerowej
w jednostce wojskowej w Rząsce pod Krakowem. Było ciężko, ale tak miało być. Kolejne będzie jeszcze cięższe bo będziemy się szkolić w Bieszczadach.

Główny nacisk skierowano na szkolenie strzeleckie – prowadzenie ognia z broni etatowej zza zasłon, prowadzenia celnego ognia z broni strzeleckiej do celu ukazującego się oraz posługiwania się indywidualnym wyposażeniem i uzbrojeniem żołnierza. Kolejnym elementem „żołnierskiego rzemiosła” były zajęcia z terenoznawstwa w ramach których, żołnierze doskonalili umiejętności ustalania swojego położenia z wykorzystaniem map i urządzeń nawigacyjnych, orientowania się w terenie bez mapy oraz oceny odległości.

Nowo powołani żołnierze z kolei uczyli się sposobów przygotowania bazy patrolowej oraz współdziałania w patrolu w rejonie zurbanizowanym, nieco starsi realizacji działań nieregularnych w obronie i kontakcie z przeciwnikiem.

Kto może ubiegać się o służbę w 11 MBOT?

Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę
w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.

Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

 

źródło info: Komunikat Prasowy 11MBOT


Napisz komentarz

Komentarze

major major major 03.03.2021 22:01
Jeśli WOT trafi pod dowództwo wojskowe a nie polityczne, to może rozważę. Nie będę służył pod Kaczorem, czy innym ryżym wujem z Magdalenki

Janek 03.03.2021 18:26
Żołnierz 50 + bez służby zasadniczej nadaje się na kucharza lub na ruchomy cel.

Agent 03.03.2021 01:27
Terytorialsów wymyślono by młodzież łatwiej było wyszczepić... Ludzie jak nie macie co robić to budujcie odnawialne źródła energii spożywczej, bo niebawem się zacznie giełdowa przepaść i inflacja.

Kapitan Bomba 02.03.2021 12:12
Jeszcze tylko piechoty morskiej nam brakuje w Polsce, kajaki już mamy

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] Gorlickie Centrum Kultury przeżywa dziś (15 listopada) wyjątkowy wieczór. Premiera spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” przyciągnęła komplet publiczności – sala wypełniła się po brzegi, a finałowe owacje na stojąco trwały długo po opuszczeniu przez aktorów sceny. To bez wątpienia największa i najbardziej imponująca produkcja teatralna w historii GCK.Data dodania artykułu: 15.11.2025 19:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] Dzisiaj (17 listopada) około godz. 12.25 na drodze prowadzącej z Wójtowej w kierunku Harklowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów.Data dodania artykułu: 17.11.2025 12:46Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6Zdjęcie przedstawia Zakłada Uzdatniania Wody. Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w Warszawie Pisma, petycje, zebrania lokalnej społeczności i władz, presja medialna... Choć RZGW w Rzeszowie zapewnia, że wszystko jest w porządku, to chyba sam w to nie wierząc zaproponował jednak inną niż czasochłonna zmiana algorytmu gospodarowania wodą metodę na rozwiązanie problemu Klimkówki. Nie zmieniło się jednak nic: w okresie suszy pozbywamy się wody ze Zbiornika w tempie 2m3/s. Do akcji wkracza więc MPGK w Gorlicach, adresując pismo do zarządu głównego PGW Wody Polskie.Data dodania artykułu: 14.11.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 9Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama