Nie ma lepszego czasu na dar serca. Trzypokoleniowa rodzina nadal nie ma domu

  • 02.03.2021, 09:57
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Nie ma lepszego czasu na dar serca. Trzypokoleniowa rodzina nadal nie ma domu Fot. haloGorlice
Burmistrz Bobowej informuje o postępach związanych z załatwianiem formalności na rzecz odbudowania domu dla rodziny z Siedlisk. Jednocześnie prosi o dalsze wsparcie finansowe tej inicjatywy.

 

27 stycznia tego roku, rodzina z Siedlisk straciła w gwałtownym pożarze swoją ukochaną Babcię i cały dobytek życia.

>>>Siedliska. Pożar drewnianego domu. Ratownicy znaleźli zwłoki kobiety AKTUALIZACJA

Tylko od Was zależy to, czy siedmioosobowa rodzina: dziadek, rodzice oraz czwórka ich dzieci w wieku 8–13 lat staną na nogi po tej tragedii.

 

Burmistrz Bobowej informuje, że zakończona została procedura prawna zezwalająca na prowadzenie spraw związanych z rozpoczęciem budowy domu dla pogorzelców z Siedlisk. Jak informuje portal naszabobowa.pl

Zlecone zostały prace geodezyjne w celu wykonania mapy do celów projektowych. Po wyborze projektu budynku z udziałem poszkodowanej rodziny, projektant opracuje plan zagospodarowania działki. Po dokonaniu niezbędnych uzgodnień zgodnie z obowiązującymi przepisami, do Starostwa  Powiatowego w Gorlicach wraz z dokumentacją projektową zostanie złożony wniosek w celu wydania pozwolenia na budowę.

Społeczny Komitet Pomocy Pogorzelcom z Siedlisk informuje, że aktualnie na odbudowę domu poszkodowanej rodzinie zebrano kwotę 122 959,66 zł. Liczy się każda złotówka, by zapewnić poszkodowanej rodzinie dach nad głową. UM Bobowa apeluje również do przedsiębiorców o włączenie się w akcję pomocową poprzez przekazanie materiałów budowlanych.
 

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto Społeczny Komitet Pomocy Pogorzelcom z Siedlisk:

  • w walucie polskiej: 62 8797 1013 0010 0170 2729 0001
  • w walutach obcych: PL 62 8797 1013 0010 0170 2729 0001 (SWIFT/BIC: POLUPLPR)

Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział Bobowa

Tytuł wpłaty: darowizna

Wpłaty w kasie realizowane będą bezpłatnie. Burmistrz Bobowej zachęca do wsparcia poszkodowanej rodziny.

 

Społeczny Komitet Pomocy Pogorzelcom z Siedlisk informuje, że do 1 marca 2021 r. na odbudowę domu poszkodowanej rodzinie zebrano kwotę 122 959,66 zł.

 

 

Jednocześnie pragniemy poinformować, że możecie również uczestniczyć w aukcjach na profilu FB >>>Szansa na lepsze jutro dla Pogorzelców z Siedlisk.

W sprawie, o której pisaliśmy w tekście >>>Chciał się dorobić na nieszczęściu rodziny z Siedlisk informujemy, że do dnia dzisiejszego nie została dokonana zaległa wpłata. Powoduje to, że sprawa domniemanego oszustwa, zostanie w najbliższym czasie zgłoszona na policję. Cały materiał dowodowy w tej sprawie zostanie przekazany organom ścigania, które już na oficjalnej drodze będą dochodzić zwrotu środków, które powinny zasilić konto rodziny z Siedlisk.

 

źródło info: naszabobowa.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe