Ile choinek stoi jeszcze na balkonach?

  • 04.03.2021, 10:50
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Ile choinek stoi jeszcze na balkonach? Fot. haloGorlice
Chociaż o ostatnich świętach Bożego Narodzenia większość z nas już zapomniała, niektórzy pamiętają. Przypomina im o tym choinka, którą pozostawili na balkonie, by oddać ją w ramach dorocznej zbiórki choinek.

 

Na nasza redakcyjną skrzynkę przyszło pytanie jednej z naszych Czytelniczek. Dopytywała ona, czy przeoczyła w tym roku zbiórkę choinek, czy też po prostu nie została ona zorganizowana?

Żywe choinki zyskały w ostatnich latach na popularności. To spowodowało, że UM Gorlice proponowało w ostatnich latach mobilną zbiórkę choinek, które po świętach przestały być potrzebne. Zbiórka odbywała się zwykle pod koniec stycznia i początkiem lutego. Zbędne świąteczne drzewka, były odbierane przez służby miejskie w ściśle wyznaczonych miejscach i terminach. Dzięki takiej zbiórce zdecydowanie łatwiej było zagospodarować nietypowy odpad.

Jak się dowiedzieliśmy w UM Gorlice, w tym roku zbiórka nie była prowadzona. Spowodowane było to małym zainteresowaniem mieszkańców taką formą działania w poprzednich latach. Choinki pozostawiane przy kontenerach były więc normalnie odbierane przez Empol.

Utrzymanie żywej choinki jako świątecznego drzewka często jest wyzwaniem. Niektórzy próbują więc wybierać drzewka w doniczkach, które mają nadzieję później wysadzić do ogrodu. Czy udało się Wam kiedyś w taki sposób zachować świąteczną choinkę?

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria Klara
Maria Klara 04.03.2021, 12:31
Na cztery próby posadzenia choinki, przyjela się jedna. Kupilam więc małą sztuczną choinke i tak zakonczyla sie przygoda z żywymi drzewkami xD

Pozostałe