Dezynfekcja przystanków i placów zabaw

  • 08.03.2021, 12:16
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Dezynfekcja przystanków i placów zabaw Fot. OSP Zagórzany
W celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu gorlickiego od 6 do 7 marca realizowali zadania związane z dekontaminacją przestrzeni publicznej.

 

Czynności te polegały na odkażeniu środkiem dezynfekcyjnym przy wykorzystaniu przenośnych opryskiwaczy spalinowych miejsc przestrzeni publicznej m.in. przystanków autobusowych, placów zabaw w gminach: Gorlice, Łużna i Ropa.

Barbara Ćmiech

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

on
on 10.03.2021, 20:39
Najlepszą dezynfekcją jest lampa UV czyli słońce.
Karolina
Karolina 09.03.2021, 09:38
Dezynfekcja placów zabaw? A których i po co, jak wszystkie zamknięte.
M
M 09.03.2021, 08:21
A place zabaw zostaną otwarte? W ostatnią niedzielę przeszłam z synem place zabaw na osiedlu krakowskim, przy ul. Słonecznej, ul. Kopernika i wszystko zamknięte na kłódkę. A żłobki/przedszkola/klasy I-III otwarte. Gdzie sens i logika?
virvus
virvus 08.03.2021, 20:05
Zupełnie nie widzę sensu takich działań, marnowanie naszych pieniędzy. Wirus na różnych powierzchniach utrzymuje się do kilku godzin-dni, takie dezynfekowanie nie ma kompletnie sensu, bo jak przyjdzie jakikolwiek człowiek na te obiekty, to należy uznać że niby są skażone bo mógł mieć virusa. Więc nawet kilkanaście minut po takim zabiegu obiekt może być "skażony". Przyjdzie kolejny i co? ma się niby zarazić bo siadł na ławce gdzie wcześniej mógł siedzieć zarażony? totalna głupota, nie dłubać w nosie i nie ziewać, myć mydłem ręce i wystarczy. Pozdrawiam.
tralala
tralala 09.03.2021, 08:20
To jest wojna psychologiczna.
Bubu
Bubu 08.03.2021, 15:02
Jeszcze powinna straż miejska chodzić za tymi co plują po chodnikach.
To dopiero roznosiciele zarazy!!!!!
violka
violka 08.03.2021, 12:57
Mam pytanie. Jak długo wirus siedzi na przystanku???
jan
jan 08.03.2021, 13:21
Tak długo aż PKS przyjedzie
wyłączTV
wyłączTV 08.03.2021, 12:44
Skończcie tą farsę! Zakończyć PLANDEMIE!

Pozostałe