Zegarek Garmin Venu - nowoczesny smartwatch dla aktywnych

  • 09.03.2021, 20:16
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zegarek Garmin Venu - nowoczesny smartwatch dla aktywnych
Najnowsza generacja smartwatchy od firmy Garmin to udane połączenie eleganckiego designu oraz rozbudowanych możliwości, zarówno tych smart, jak i sportowych. Tym razem mowa o zegarku Garmin Venu, jednym z niewielu sportowych modeli wyposażonych w wyświetlacz typu AMOLED. Co poza pięknym obrazem oferuje ten zegarek?


Efektowny wyświetlacz i elegancki wygląd

Pierwsze, co rzuca się w oczy po uruchomieniu smartwatcha, to wyświetlacz. Wysoka, jak na przekątną 30,4 mm, rozdzielczość 390 x 390 pikseli gwarantuje ostry obraz. Ekran typu AMOLED zapewnia wysoki kontrast, głęboką czerń i wyraźne barwy. Jest przy tym energooszczędny i nie wymaga podświetlania, jak tradycyjne matryce LED. Technologia produkcji AMOLED zakłada grubość wyświetlacza nie większą, niż 1 mm. Przekłada się to na niską wagę urządzenia.

Wyświetlacz ma także tę dodatkową zaletę, że zużywa mało prądu. W efekcie Venu może działać w trybie zegarka do 5 dni, a z włączoną nawigacją GPS oraz odtwarzaniem muzyki funkcjonuje nawet do 6 godzin. Sam zegarek Garmin jest lekki i nowoczesny. Ramka ze stali nierdzewnej okala wyświetlacz chroniony warstwą Gorilla Glass. Obudowa jest wykonana ze wzmocnionego polimeru, odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

Co Garmin Venu proponuje sportowcom?

Choć Venu nie jest typowo sportowym modelem, oferuje całkiem duży wybór możliwości dla aktywnych. Standardem dla zegarków Garmin jest już wbudowana nawigacja GPS, jak również optyczny pomiar tętna z nadgarstka.

Smartwatch obsługuje ponad 20 dyscyplin sportowych, w tym bieganie, kolarstwo i pływanie (z pomiarem tętna w wodzie). Funkcja Garmin Coach ułatwi przygotowanie się do biegu na wybranym dystansie, od 5 km do półmaratonu oferując gotowe plany treningowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Możliwe jest także utworzenie własnych protokołów treningowych w aplikacji Garmin Connect i załadowanie ich do pamięci zegarka.

Zegarek posiada wbudowane, animowane wskazówki treningowe ułatwiające wykonanie wybranych ćwiczeń. Od teraz nie trzeba już się zastanawiać, jak wykonać przysiad, martwy ciąg albo pompki.

Smartwatch Venu będzie dobrym wyborem również dla miłośników trekkingu. Wbudowany czujnik ABC, śledzenie godziny wschodu i zachodu słońca, a także pulsoksymetr pomogą odnaleźć się na szlaku.

Nowy Venu to także lifestyle

W smartwatchu Garmin Venu nie brakuje zaawansowanych funkcji Smart. Zegarek posiada pełną łączność bezprzewodową ANT+ i Bluetooth. Z jego pomocą, użytkownik może odczytywać powiadomienia, alerty, wiadomości e-mailowe, a także odrzucać połączenia.

Dzięki dostępowi do aplikacji Connect IQ, do pamięci urządzenia można pobierać nowe aplikacje, widżety i tarcze zegarka. Pulsometr umożliwia słuchanie muzyki z wykorzystaniem słuchawek bezprzewodowych. Wystarczy dostęp do konta w serwisie Spotify, Deezer lub Amazon Music.

Jak na smartwatcha klasy premium przystało, nie mogło tutaj zabraknąć także płatności bezprzewodowych GarminPay.

Dodatkowo, o bezpieczeństwo użytkownika dba system ostrzeżeń, które wysyłają (automatycznie lub manualnie) wiadomość na zapisane numery telefonów w razie wykrycia wypadku. To opcja przydatna zwłaszcza dla tych osób, które na co dzień trenują np. w lesie poza miastem lub w górach.

Czy Garmin Venu wart jest tego, by przeznaczyć na niego kwotę blisko 1500 zł? Biorąc pod uwagę ogół możliwości, jakość wykonania urządzenia, dostęp do serwisów muzycznych i pakiet możliwości sportowych, zdecydowanie tak! To elegancki zegarek, który łączy stylowy wygląd z nowoczesnym podejściem oferując dostęp do najnowszych technologii.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe