Sezon na wypalanie suchych traw rozpoczęty. Strażacy ostrzegają!

  • 12.03.2021, 09:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sezon na wypalanie suchych traw rozpoczęty. Strażacy ostrzegają! Fot. OSP Kryg
Wczoraj (11 marca) druhowie z OSP Kryg i OSP Bednarka zostali wezwani do pierwszego w tym roku pożaru suchej trawy, do którego doszło w miejscowości Bednarka.

 

Na szczęście druhowie szybko opanowali rozprzestrzeniający się ogień i ostatecznie spaleniu uległo pół hektara nieużytków.

Przypominamy, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również niedozwolone i podlega karze grzywny, a nawet aresztu – przestrzega młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Silny wiatr, który towarzyszył nam od wczorajszego popołudnia nie wyrządził żadnych poważnych szkód w Gorlickiem. Oprócz powalonego drzewa na drogę w Sękowej strażacy zostali wezwani do zerwanego poszycia dachu w Sitnicy, ale to zgłoszenie ostatecznie okazało się alarmem fałszywym w dobrej wierze. Zgłaszający zauważył, że na jednym z budynków podnoszą się dachówki i wezwał ratowników – na szczęście interwencja strażaków nie była potrzebna.

Druhowie z ochotniczych jednostek z Gorlickiego wyjeżdżali wczoraj do pożarów sadzy w kominach w budynkach mieszkalnych w Dominikowicach i Krygu, dezynfekowali też przestrzeń publiczną oraz pomagali w transporcie mieszkańców do punktów szczepień.

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaja
jaja 14.03.2021, 18:13
wieśnioki dalej nie rozumieją, że to szkodzi, a nie pomaga. Ale nie da się tego wytłumaczyć komuś kto sprzedał głosy za 500+
X
X 12.03.2021, 10:15
Widzisz, że ktoś wypala trawy? Zrób zdjęcie i wyślij do agencji jako dowód! Skończą się dopłaty to się nauczy tępak jeden z drugim na całe życie!
sdfd
sdfd 12.03.2021, 09:43
bo powinien być nakaz koszenia traw na łąkach i nieuzytkach dla włascicieli tereny pod kara grzywny
Hd
Hd 14.03.2021, 09:50
I kara bezwzględnego więzienia gdy wejdziesz komuś na prywatne pole, nawet jak nie ogrodzone. Odniechce się spacerowania nie po swoim!

Pozostałe