Zbiórka dla Kasi z Szalowej w 350 sklepach sieci Delikatesy Centrum!

  • 17.03.2021, 10:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Zbiórka dla Kasi z Szalowej w 350 sklepach sieci Delikatesy Centrum!
Robiąc codzienne zakupy w „delikatesach”, zwróćcie uwagę na niewielkie białe pudełka ze zdjęciem Kasi Pater i logo Stowarzyszenia Sursum Corda, do których można wrzucić pieniądze na leczenie młodej szalowianki. Kasia straciła wzrok, co było efektem postępującej choroby – neuropatii nerwu wzrokowego typu Lebera. Pomóc może jej tylko kosmicznie droga terapia niedostępnym w Polsce lekiem.

 

Historia Kasi poruszyła serca wielu, ale nadal pieniędzy jest za mało, by kobieta mogła zacząć leczenie. Przypomnijmy: Terapia Kasi powinna trwać dwa lata, a koszt jednego opakowania leku wystarczającego na miesiąc kuracji wynosi ponad 4500 euro.

Z pomocą przyszła Grupa Eurocash, organizator sieci Delikatesy Centrum, której franczyzobiorcy postanowili postawić w swoich sklepach charakterystyczne białe pudełka, dzięki którym klienci w czasie zakupów będą mogli wesprzeć nierówną walkę Kasi z podstępną chorobą, która odebrała jej wzrok.

To pierwsza tego typu współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem Sursum Corda a Grupą Eurocash. Stowarzyszenie ma obecnie pod swoimi skrzydłami około dwustu podopiecznych, w tym również Kasię Pater.

Puszki zlokalizowane są w 350 sklepach sieci Delikatesy Centrum znajdujących się głównie na południu Polski. W powiecie gorlickim przybywa ich z dnia na dzień – są już w niektórych sklepach w Gorlicach, ale też w Szalowej, Sękowej, Wysowej, Bieczu. Zbiórka potrwa do 16 maja.

 

Historia młodej kobiety >>>Kasia z Szalowej straciła wzrok. Pomóc może jej tylko kosmicznie droga terapia niedostępnym w Polsce lekiem

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jas
jas 17.03.2021, 10:53
Brawo

Pozostałe