Reklama na LinkedIn – skuteczna reklama w internecie

  • 24.03.2021, 00:05
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Reklama na LinkedIn – skuteczna reklama w internecie
Reklama na LinkedIn tak jak każda reklama w internecie ma interaktywny charakter, więc pozwala na kontakt między nadawcą a odbiorcą, a to skutkuje skutecznością reklamy. Dużym plusem reklamy na LinkedIn jest to, że trafia ona do wybranej przez nadawcę komunikatu reklamowego grupy docelowej.

 

  1. Reklama na LinkedIn – dlaczego jest skuteczna?

  2. LinkedIn Ads – precyzyjny system do kreowania reklam.

Reklama, czyli działania mające przekonać odbiorcę (konsumenta) do nabycia pewnych dóbr, skorzystania z usług czy przekonania się do pewnych idei towarzyszy społecznościom na całym świecie od długiego czasu. Dziś, w dobie rozwoju internetu, reklama jest zamieszczana nie tylko w gazetach, na billboardach, emitowana w radio czy w telewizji. To właśnie internet stał się medium wiodącym, jeśli chodzi o reklamodawców. Gwarantuje on szeroki zasięg, interaktywność i ścisłe trafienie do grupy docelowej. Dzięki temu reklama staje się skuteczna. Tak jak reklama na LinkedIn – tym bardziej, że w jej kreowaniu można korzystać z precyzyjnych narzędzi, jakim jest LinkedIn Ads.

Reklama na LinkedIn – dlaczego jest skuteczna?

Reklama na LinkedIn, czyli na portalu społecznościowym zrzeszającym osoby poszukujące pracy, osoby prowadzące własną działalność i osoby reprezentujące dane instytucje, w związku ze specyfiką portalu trafia do określonej grupy docelowej. Czyli tam, gdzie wywoła zainteresowanie i odniesie zamierzony skutek. Reklamy na innych portalach społecznościowych są targetowane pod względem płci, języka, lokalizacji, zainteresowań i lokalizacji, natomiast na LinkedIn grupy docelowe są wybierane o wiele precyzyjniej. W tym celu są brane pod uwagę między innymi: profesja potencjalnego odbiorcy reklamy, lata doświadczenia, kompetencje, wielkość firmy, poziom wykształcenia etc. Dlatego też reklama na LinkedIn to reklama pozbawiona pierwiastka przypadkowości. Trafia do tych osób, które z jakichś przyczyn potencjalnie się nią zainteresują. Reklama, aby trafiła do odbiorcy i odpowiednio na niego zadziałała, musi mieć też odpowiednią atrakcyjną formę. Tym także charakteryzuje się reklama na LinkedIn – oferta reklamowych formatów jest naprawdę szeroka.

LinkedIn Ads – precyzyjny system do kreowania reklam

LinkedIn Ads (czyli system reklamowy) to narzędzie, które pozwoli nam wykreować reklamę trafiającą do odpowiedniej grupy docelowej. LinkedIn Ads pozwala też określić efekt, który chcemy osiągnąć poprzez reklamę. To także skonfigurowanie wszystkich narzędzi analitycznych promocji pozwalających stwierdzić, na ile reklama jest skuteczna. Z tego wszystkiego wynika więc jasno, że reklama na LinkedIn przy wsparciu LinkedIn Ads to reklama, w której nie ma przypadków – czyli reklama skuteczna.

Profesjonalna reklama na LinkedIn to coś, na co warto postawić https://www.ideoforce.pl/e-marketing/reklama-w-social-media/linkedin-ads/. To jednocześnie gwarancja, że nie pozostaniemy niezauważeni, a więc… opłacalna inwestycja.

 


 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe