Powitanie wiosny w Klubie Seniora: Nad rzekę spieszą przedszkolaki, a za nimi po sześćdziesiątce starszaki!

  • 24.03.2021, 10:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Powitanie wiosny w Klubie Seniora: Nad rzekę spieszą przedszkolaki, a…
W poniedziałek (22 marca) gorlicki park nabrał wyjątkowych kolorów, a wszystko za sprawą seniorów z Klubu Seniora przy 3 Maja w Gorlicach, którzy postanowili powitać wiosnę na przekór przytłaczającej nas rzeczywistości.

 

Gorlicki Klub Seniora nie zwalnia tempa i pomimo pandemii cały czas działa, tyle że spotkania obywają się w plenerze. Powitanie wiosny w miejskim zieleńcu odbyło się ze śpiewem na ustach i ćwiczeniami na świeżym powietrzu. Były też kolorowe Marzanny, które przygotowali seniorzy.

Na okoliczność pierwszego dnia wiosny pani Ewa z Klubu Seniora w Gorlicach, napisała wiersz Marzanna

 

Odchodzi zima, nadchodzi wiosna. Zbliża się wreszcie pora radosna. Nad rzekę spieszą przedszkolaki, a za nimi po 60-tce starszaki. Wszyscy niosą swoją przystrojoną pannę, topić dziś będą tę kukłę Marzannę.

Z mostu rzucili PANNĘ do wody – płyń szybko, zabieraj ze sobą lody, wszyscy mamy już dość mrozu i chłodu. Chcemy na spacer do parku, do ogrodu i kwiatki już chcemy zbierać na łące kolorowe, wiosenne, pachnące.

Dużo zieleni wokoło siebie, słoneczka złotego wysoko na niebie, ale musicie pamiętać starszaki i dzieci, że przed nami jeszcze kwiecień, a wiadomo, jak to wtedy przeplata raz trochę zimy raz trochę lata.

 

 

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (15)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe