Małopolska: wciąż 70 procent bonów można aktywować

  • 29.03.2021, 09:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Małopolska: wciąż 70 procent bonów można aktywować Fot. ilustracyjne/pixabay.com
W Małopolsce na 377 tysięcy przygotowanych bonów turystycznych rodzice dotychczas aktywowali przeszło 118 tysięcy. Z bonu można korzystać jeszcze przez rok, czyli do 31 marca 2022 roku.

 

Rodzice, którzy mieszkają w naszym województwie, aktywowali 118 tysięcy bonów turystycznych, o wartości niemal 106 mln złotych. Płacąc za usługi turystyczne całkowicie wykorzystali 22 tysiące z nich. Suma wszystkich transakcji sięgnęła 25,6 mln złotych.

Małopolska w czołówce

Za wypoczynek w naszym regionie turyści zapłacili u niemal 3,7 tysięcy podmiotów turystycznych, a wartość świadczonych usług to 53,1 mln złotych. Ze wszystkich województw to Małopolska jest jednym z regionów, gdzie beneficjenci bonu zostawili najwięcej pieniędzy. Chętniej płacono bonem tylko w województwie pomorskim (53,6 mln zł).

Aktywuj na PUE ZUS

Polski Bon Turystyczny przysługuje na dziecko, na które rodzic otrzymuje świadczenie lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Aby go aktywować trzeba mieć profil (konto) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, o tej samej wartości.

Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. I jest ważny do 31 marca 2022 roku. Do tego dnia należy bonem zapłacić, usługa zaś może być zrealizowana później.

 

Źródło info: materiał nadesłany

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe