Policjanci sprawdzają sklepy, autobusy, salony kosmetyczne i fryzjerskie. Efekty?

  • 01.04.2021, 11:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policjanci sprawdzają sklepy, autobusy, salony kosmetyczne i fryzjerskie. Efekty? Fot. Małopolska Policja
Mundurowi i pracownicy sanepidu kontrolują, jak w Gorlickiem przestrzegane są obostrzenia związane z koronawirusem. Sprawdziliśmy, efekty tych kontroli.

 

Od soboty (27 marca) do wtorku (30 marca) policjanci przeprowadzili 175 kontroli placówek handlowych oraz 42 kolejne, które odbyły się w towarzystwie inspektorów gorlickiego sanepidu. Mundurowi skontrolowali też 40 autobusów, w których sprawdzali przestrzeganie obostrzeń przez klientów korzystających z usług przewoźników, a także liczbę osób przebywających w pojazdach.

We wszystkich tych miejscach oraz w przestrzeni publicznej mundurowi za brak maseczki nałożyli 80 mandatów, wobec trzech osób zastosowali pouczenia, a wobec pięciu skierowali wnioski do sądu o ukaranie.

  • 27 marca: 21 mandatów, 1 pouczenie, 2 wnioski do sądu
  • 28 marca: 28 mandatów, 2 pouczenia, 2 wnioski do sądu
  • 29 marca: 19 mandatów, 0 pouczeń, 1 wniosek do sądu
  • 30 marca: 12 mandatów, 0 pouczeń, 0 wniosków do sądu

Policjanci przeprowadzili też 167 kontroli i kolejnych 37 wraz z pracownikami sanepidu między innymi w hotelach, restauracjach, siłowniach, salonach kosmetycznych i fryzjerskich – w żadnym z tych miejsc nie odnotowali łamania przepisów, czyli de facto miejsca te są zamknięte dla klientów.

W ostatnich dniach do gorlickiej komendy nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie dotyczące naruszania obostrzeń w kościołach.

Barbara Ćmiech

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

STOPcenzurze
STOPcenzurze 05.04.2021, 00:31
Niech sprawdzą lepiej DPS-y i ZOL, gdzie ludzie są przetrzymywani siłą! Są problemy nawet dostać się im do Sądów, by czasem stamtąd nie wyszli i nie opowiedzieli co się dzieje. Niebawem wstrząsające materiały z jednego z Gorlickich DPS-ów. Po tym co udało się nagrać, pytanie brzmi czy to nadal DPS, czy jednak już obóz w tle którego znajdują się poszkodowani, którzy twierdzą że ich okradziono z nieruchomości i tam wsadzono!

Po świętach poleci materiał w telewizji, bo obecny Starosta w Gorlicach to według naszej oceny jest zagrożeniem dla tutejszych mieszkańców.
Strażnik Teksasu
Strażnik Teksasu 03.04.2021, 18:12
Ale tu ambitnych donosicieli. A policjanci? No cóż. Niech pamiętają, że po słuzbie na której wpakowali bezprawne mandaty wracają do społeczństwa, które im to zapamięta.
Oby
Oby 02.04.2021, 12:28
Pod kauflandem patologia dzien w dzien,palą zioło az czuc na cale gorlice a policja sie wozi autobusami haha
Rumcajs
Rumcajs 02.04.2021, 11:05
do wszystkich pseudokatolików:
"Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»5."
Ja
Ja 02.04.2021, 06:31
Kościoł to raz, upchani jak sardynki w puszce, a ta cała młodzież w okolicach kauflanda? Ławeczka szkolna zakazana ale ławeczka w miasteczku rowerowym już nie. Ani razu nie widziałam tam policji a syf w rzece taki ze się tamy robią. Ciekawe czy maja chociaż po 18 lat jak bezkarnie wala tam alkohol...
emil
emil 01.04.2021, 20:17
niech skontrolują agroturystyki bo pod każdą pełne stany pokoi zajęte , chodzą jak chcą a gdzie policja.
maciek
maciek 01.04.2021, 19:53
Powinni stać przed kościołami i liczyć.
ktoś
ktoś 01.04.2021, 22:09
przed kościołem to się stoi i żebrze albo modli. co ty maciuś masz do kościoła? skrzywdził cię - możesz się wyżalić
kinder
kinder 01.04.2021, 17:45
28.03 przejeżdżałem obok Ciężkowic, a tam na wszystkich ławeczkach przy Skamieniałym Mieście 80-100 ludziów, wesołych, uśmiechniętych, łeb w łeb, głowa w głowę bez maseczek, jakby COVID nie istniał, tak jakby nie isniała policja. I jak tu walczyć z pandemią, a raczej z głupotą.
tralala
tralala 02.04.2021, 08:17
Siedź w szafie. I nie wychodź przez najbliższy miesiąc.
Kierowniczka
Kierowniczka 01.04.2021, 15:15
Niech pilnują porządku, bo jeszcze nie wszystko upadło.
XYZ
XYZ 01.04.2021, 12:18
We wszystkich Kościołach przepisy są łamane! Tłumy ludzi a limit "20 osob". Salony Beauty tez musialy byc slabo sprawdzane, bo wiekszosc jest czynna, tylko pracownicy wiedza komu nie otwierac.
CCCP
CCCP 01.04.2021, 14:35
Tyle, że w salonach beauty 20 osób nie przewinie się przez cały dzień a do kościoła wejdzie "na raz"
Strażnik Teksasu
Strażnik Teksasu 03.04.2021, 18:13
A do Biedry i Kaufschwitza ile wchodzi?
ktoś
ktoś 01.04.2021, 22:14
siedź w domu, gap się w TVP i TVN i bój się czarnego luda. a od tych, co mają inne od twojego zdanie - wara. sam o siebie zadbam a ty (CCCp i XYZ) pilnujcie swego nosa
~~~~ja
~~~~ja 01.04.2021, 13:22
@XYZ W artykule czytamy "W ostatnich dniach do gorlickiej komendy nie wpłynęło ani jedno zgłoszenie dotyczące naruszania obostrzeń w kościołach." a więc skoro jesteś tak pewien, że przepisy jednak są łamane to masz okazję złożyć zawiadomienie jak na prawdziwego komucha (być może nawet niegdyś "bananowego" syna/ wnuka UBeka lub ORMOwca) przystało!
bzik
bzik 01.04.2021, 18:49
może to zwykłe poczucie sprawiedliwości? Coś czego wy pseudokatolicy rzadko doświadczacie.
inny
inny 01.04.2021, 12:53
Za to na marszach kodziarzy ,strajkujących ,,kobiet" itp. nie były łamane przepisy.
GOR
GOR 01.04.2021, 11:43
80 bezprawnych mandatów. Gorliczanie muszą oglądać dużo TV żeby nie znać swoich praw.

Pozostałe