Brakuje karetek. Do Szymbarku zadysponowano LPR [FOTO/VIDEO]

  • 01.04.2021, 10:33
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś (1 kwietnia) w Szymbarku wylądował helikopter LPR. Osoba potrzebująca z koronawirusem potrzebowała pomocy, a w rejonie brakowało wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

 

Pierwsze informacje mówią o tym, że do Szymbarku LPR zadysponowano do zabezpieczenia transportu pacjenta.

W chwili, w której potrzebny był transport, w regionie nie było dostępnej karetki. Na miejscu, lądowisko zabezpieczali strażacy. Załoga była w kombinezonach, ponieważ transport miał obejmować pacjentkę z COVID.

Ostatecznie helikopter odleciał nie zabierając jej.

Niemal jednocześnie strażacy i druhowie zabezpieczali inną osobę potrzebującą w rejonie Kwiatonowic.

 

 

 

 

 

 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (8)


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

psia faja
psia faja 06.04.2021, 07:43
Może by tak firmy, remontujące szpital złożyły się na zakup nowej karetki? Myślę że miliony tam zarobiły i na pewno jeszcze zarobią skoro przetargi mają zaklepane.
m
m 06.04.2021, 08:10
załóż firmę zrób robote i zobaczysz ile zostało
Dekren
Dekren 03.04.2021, 11:01
Najlepsze są komentarze ludzi którzy piszą że przejeżdżali i widzieli dwie karetki, zrozumcie capy że nie każda karetka jest przystosowana do transportu osoby z zakażeniem sars cov 2. Nie piszcie głupot bo siejecie fake newsy. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy mają najmniejsze pojęcie o sytuacji. Peace
tak
tak 02.04.2021, 20:04
A w kościołach pełno ludzi, jutro będę telefonu na policje
o jo joj
o jo joj 01.04.2021, 20:34
Dziś przed 12 byłem w szpitalu zawieźć starsza osobe na szczepienie) i przejezdzazjąc koło szpitala i widziałem 2 KARETKI stojące pod zadaszeniem, w codziennym miejscu stacjonowania.
Wiec coś tu jest nie tak. Może są karetki a brakuje załóg do nich. Ale tego nikt nie powie, bo lepiej brzmi, że brakuje karetek...
deklan
deklan 04.04.2021, 14:37
nie daleko masz do szkoły szpejal łan!!
tak
tak 02.04.2021, 20:04
moze była dezynfekcja
.....
..... 01.04.2021, 20:27
Hej ty '::mieszkaniec... Szopkę to ty będziesz miał jak nie daj Boże zachorujesz czego go nie życzę... A strażacy muszą zabezpieczyc lodowisko dla LPR duży szacun dla strażaków jak i dla wszystkich ratowników trzymajcie się i nie przejmujcie się tymi antycovidowcami oby nie zachorowali......
mieszkaniec
mieszkaniec 01.04.2021, 16:53
Nie dajcie się nabrać, szopka medialna, straż, karetka, helikopter a "chorej" w końcu nie zabrali bo wszystko OK! stałem tuż obok
Pracownik Szpitala
Pracownik Szpitala 01.04.2021, 15:19
Na Karetkę dziś należy czekać do 48h.
f
f 01.04.2021, 12:31
zamiast budaowac dach na lodowisku remontowc stadion trzeba kupi karetki
oiuy
oiuy 01.04.2021, 12:18
Wzorowa słuzba zdrowia-a, lekarze coraz ważniejsi!
Homek
Homek 01.04.2021, 11:27
Było tak źle, że musiał lecieć śmigłowiec ale ostatecznie jej nie zabrali? Hmm
.
. 01.04.2021, 15:35
Nie było karetek ;)
Adamek
Adamek 01.04.2021, 11:09
Taaa i dwa wozy strazackie do chorego na corone a karetki pod szpitalem stoja puste bo wlasnie przed chwila przejezdzalem kolo szpitala jasne albo dobra ustawka albo zart na 1 kwietnia
Pacjent
Pacjent 01.04.2021, 13:12
Po pierwsze karetki skoro stoja pod szpitalem to z pacjentem a nie puste. Po drugie to pogotowie nie mieści sie w szpitalu tylko obok
Jola
Jola 01.04.2021, 11:25
Predzej wypadek przy pracach kolo domu moze ktos z domownikow mial kwarantanne i dlatego tak ubrani watpie zeby straz dwoma autami do chorego na covid jechala
KK
KK 01.04.2021, 11:40
Straż zabezpiecza teren do lądowania LPR.

Pozostałe