![Kryta Pływalnia Fala powoli zmienia swoje oblicze [FOTO]](https://static.halogorlice.info/data/articles/s4_kryta_plywalnia_fala_powoli_zmienia_swoje_oblicze_foto_1617779054_24075.jpg?v=1617971760)
W pływalni utworzona zostanie prawdziwa strefa relaksu. Miejsce niedziałających paneli słonecznych zastąpią sauny – sucha i parowa oraz nowe jacuzzi. Powstanie także zabudowany taras, na którym pływacy będą mogli odpocząć na leżakach. Przebudowane zostaną również schody na zjeżdżalnie, które dzięki zmianie konstrukcji na spiralną, dodadzą obiektowi charakteru.
W holu głównym staną wieszaki, a dalej nowe stanowiska z suszarkami. Kasy zostaną przesunięte bliżej schodów na widownię. Przy punkcie gastronomicznym powstanie także kącik dla dzieci, a przy nim stoliczki.
Poniżej holu, na poziomie w którym mieści się niecka do nauki pływania, przebudowa obejmie przearanżowanie pomieszczeń w taki sposób, by można w nich było zorganizować grotę solną i tężnię. Zbudowana zostanie także poczekalnia dla rodziców.
Z zewnątrz Fala także doczeka się gruntownych zmian – wyremontowana zostanie przestarzała fasada budynku. Znikną schody prowadzące do wejścia z lewej strony – w tym miejscu powstanie wiatrołap.
Kilka dni temu Miasto Gorlice otrzymało kolejną dotację na remont krytego basenu, tym razem z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, w wysokości 1 200 000 zł.
Źródło foto: Wspólne Gorlice
Jak już robicie od podstaw, to zróbcie aby i lodowisko kryte na pływalni mogło być :) Bo jak nadejdą upały sięgające 60 stopni, to akurat się przyda.
dobra dobra tylko jak będą przedłużać obostrzenia w nieskończoność to guzik z tego remontu
Czy sauny będą dodatkowo płatne?
Nie będą. Jak powiesz że pół roku czekasz bo zaraza bo remont to wchodzisz bez opłaty.
Zgadza się , ja już byłem i nic nie zapłaciłem .
Profesjonalnych zawodów nie będzie można nadal rozgrywać ponieważ do tego jest potrzebna aparatura pomiarowa przynajmniej klasy półautomatycznej, homologowane słupki startowe. Wymiary niecki i przed remontem były OK (mieściły się w tolerancji dla 25m)
A co z wydłużeniem niecki do pływania do wymiarów olimpijskich. By można bylo urządzać zawody. Prowadzić treningi i przyjmować obozy sportowe.
Ciekawe kiedy się posypie wszystko w pył jak każdy Gorlicki projekt "rewitalizacji"
Ciekawe czy zostaną poprawione i dostosowane do obowiązujących przepisów by można było rozgrywać zawody pływackie rangi mustrzowskiej wymiary basenu? Bo o tym w tym artykule ani słowa.