Druhowie i strażacy u wrót świątyń. Dzięki nim święta miały być bezpieczniejsze

  • 07.04.2021, 12:31
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Druhowie i strażacy u wrót świątyń. Dzięki nim święta miały być bezpieczniejsze Fot. Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach
W ramach akcji przeciwdziałania zakażeniom związanym z Covid–19 strażacy i druhowie wielu lokalnych OSP pomagali dystrybuować środki ochrony indywidualnej i płyny do dezynfekcji. Trafiły one do lokalnych parafii i służyły w czasie Świąt Wielkiej Nocy.

 

Pierwszego dnia kwietnia nasi strażacy i druhowie pomagali rozprowadzać środki ochrony indywidualnej (płyny do dezynfekcji oraz maseczki ochronne) przeznaczone dla parafii z powiatu gorlickiego.

W te działania zaangażowani byli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Klęczan, Libuszy, Pagorzyny, Biecza, Bobowej, Uścia Gorlickiego, Sękowej, Kobylanki, Kwiatonowic, Łużnej, Bystrej, Staszkówki, Szalowej, Zagórzan, Szymbarku i Ropy.

W ramach akcji rozdysponowano łącznie 1 080 litrów płynu do dezynfekcji i 165 240 maseczek ochronnych. Trafiły one do 44 parafii działających na terenie powiatu gorlickiego.

Akcję dystrybucji maseczek dla województwa małopolskiego koordynował wojewoda małopolski, w ramach pomocy pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

 

źródło info: PSP Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prym
Prym 07.04.2021, 23:16
Jak ktoś nie chodzi po kościołach , to ma figę z makiem ?! Kolejny jasny przekaz od rządzących '' Kato -Talibów '' ...
kot
kot 08.04.2021, 07:58
idz to dostaniesz jak ci szkoda :)

Pozostałe