Racławice. Rozszczelnienie gazociągu

  • 09.04.2021, 11:24
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Racławice. Rozszczelnienie gazociągu Fot. haloGorlice
Dziś (9 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych pojawiła się informacja o możliwym rozszczelnieniu sieci gazociągowej w miejscowości Racławice.

 

Obecnie na miejscu zdarzenia pracują służby ratownicze.Jak dowiedzieliśmy się od asp. sztab. Grzegorza Szczepanka, rzecznika prasowego gorlickiej KPP:

Zgłoszenie pojawiło się o godzinie 10.25. Dokonał go jeden z mieszkańców, którego zaniepokoił dźwięk wydobywający się z ziemi, w miejscu, w którym płynie sieć gazowa. Stwierdził, że ulatnia się gaz. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców trzech okolicznych domów. Na miejscu, przy zabezpieczaniu terenu pracowała policja, JRG z Gorlic oraz OSP Binarowa i OSP Rożnowice.

Obecnie trwa oczekiwanie na przyjazd ciężkiego sprzętu, który pozwoli odkopać rurę z gazem, w której stwierdzono nieszczelność. Na razie nie jest jeszcze znana przyczyna jej wystąpienia.

Pogotowie Gazowe oczekuje obecnie na możliwość podjęcia pracy przy uszkodzonym gazociągu. Ciężki sprzęt pozwoli odkopać nieszczelną rurę, zaczopować ją w odpowiedniej odległości od miejsca wycieku gazu. Następnie służby przystąpią do prac, które pozwolą przywrócić sprawność gazociągowi i pomogą ustalić przyczynę ulatniania się gazu. Może to potrwać nawet kilka godzin.

Pierwsze informacje mówią o tym, że w miejscu, w chwili, w której prawdopodobnie doszło do wycieku gazu, nie były prowadzone żadne prace.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe