Jak skutecznie schudnąć ćwicząc na rowerze stacjonarnym?

  • 12.04.2021, 13:32
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Jak skutecznie schudnąć ćwicząc na rowerze stacjonarnym?
Chyba każdy z nas co najmniej raz w życiu chciał zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Także środki masowego przekazu z każdej strony atakują nas informacjami i komunikatami promującymi smukłą sylwetkę, zdrowie odżywianie i aktywny tryb życia. Dziś kilka słów o rowerze stacjonarnym. Czy jazda na nim da oczekiwane efekty. Jak jeździć na rowerku stacjonarnym, by zgubić zbędne kilogramy.

 

Jak ćwiczyć na rowerze stacjonarnym żeby schudnąć?

Chcesz schudnąć? Bardzo dobrze! Utrzymywanie właściwej wagi to nie tylko zdrowy wygląd, ale także lepsze zdrowie. Każdy, kto kiedykolwiek regularnie ćwiczył lub uprawiał sport wie, że wpływa to korzystnie na codzienne funkcjonowanie naszeo organizmu. Aby zrzucić zbędne kilogramy, należy zastosować trening aerobowy. Jednym z elementów takiego treningu jest jazda na rowerze. Zbadajmy więc, jak na nasz organizm wpływa jazda na rowerku stacjonarnym.

Jazda na rowerze jest bardzo popularna. Nic dziwnego, bo to bardzo wygodna i dostosowana do niemal każdego aktywność fizyczna. Jak dowiedli naukowcy, aby pozbyć się 0,5 kg należy spalić ok. 3500 kalorii. Sporo, jednak jest to możliwe, także jeśli użyjemy naszego rowerka stacjonarnego w celu przeprowadzenia treningu aerobowego. Szeroki wybór modeli rowerków stacjonarnych znajdziemy na rower stacjonarny - prosportowy.pl.

 

Czym jest trening aerobowy?

Jazda rowerem, w tym również uprawianie tej aktywności na przyrządach stacjonarnych, to razem z bieganiem najkorzystniejsze i najbardziej efektywne rodzaje treningu aerobowego. To udowodnione. Zresztą na dowód tej tezy niech będą ulice naszych miast, parki czy skwery, gdzie dziennie znajdziemy duże grono wielbicieli joggingu.

To właśnie tego typu aktywność najbardziej sprzyja zrzucaniu kilogramów. Mówi się, że są to ćwiczenia aerobowe. Co to tak naprawdę znaczy? Najważniejszym elementem treningu aerobowego, zatem aktywności, która przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej jest powietrze. Ćwiczenia, o których mówimy, są często nazywane także treningami tlenowymi. To dlatego, że podczas biegania czy jazdy na rowerze, dostarczamy duże ilości tlenu do mięśni. Tlen powoduje przyspieszone spalanie związków tłuszczowych, dzięki czemu tracimy zbędne kilogramy.

Pamiętajmy jednak, by dobrać odpowiednią intensywność treningu aerobowego. Zbyt duże przeciążenia, mogą przynieść skutek odwrotny i spowolnią dopływ tlenu do naszych mięśni. Odpowiednio dobrana intensywność treningu natomiast znacznie przyspieszy metabolizm, co stanowi podstawę do aktywacji organizmu do spalania tłuszczu.

Dlatego tez rowerek stacjonarny pozwala nam na odchudzanie i przy regularnej jeździe przynosi zaskakujące efekty! Pionowe, poziome i spiningowe – jaki rowerek stacjonarny wybrać? - w tym artykule sprawdzicie jaki rower dobrać do własnych potrzeb.

Oprócz utraty kilogramów, trening aerobowy zdecydowanie pozytywnie wpływa na naszą kondycję i wydolność, a także pracę najważniejszego z mięśni - naszego serca.

 

Rower stacjonarny jak jeździć żeby schudnąć?

Jak już wspomnieliśmy, jazda na rowerku stacjonarnym zdecydowanie wspomaga odchudzanie. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest możliwość ćwiczenia w domowym zaciszu. Na nasz trening nie ma wpływu pogoda i inne czynniki zewnętrzne. Musimy jednak wiedzieć, że zadowolenie i efekty przyniesie tylko trening zgodnie z przyjętymi założeniami

Źle wykonywany trening nie przyniesie oczekiwanych efektów lub znacznie spowolni ich pojawianie się. Najważniejsza zasada to regularność. Tylko jazda kilka razy w tygodni zapewni nam dobre efekty. Dodając do tego odpowiednią intensywność, o której już wspomnieliśmy, jazda na rowerze stacjonarnym to gwarant smukłej sylwetki i dobrego zdrowia.

 

 

 

 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe