Dołącz do akcji i wspólnie posprzątajmy Gorlice po zimie!

  • 13.04.2021, 11:47
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Dołącz do akcji i wspólnie posprzątajmy Gorlice po zimie!
Już w najbliższą sobotę (17 kwietnia) rozpoczyna się akcja sprzątania świata. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszają miejscy urzędnicy.

 

 

Na początek – czyste rzeki! Wraz z organizacją Mój czysty Powiat zaczniemy od posprzątania terenów przy rzekach na terenie Gorlic w ramach Operacji Czysta Rzeka 2021! czytamy na stronie gorlickiego Ratusza.

Od 17 do 30 kwietnia sprzątać będziemy wszystkie zanieczyszczone tereny na obszarze Gorlic. Znasz takie miejsce w swojej okolicy?

 

Oznacz je!

Zrób zdjęcie, prześlij wraz z lokalizacją na adres [email protected] i pokaż innym, gdzie należy posprzątać.

Takie miejsce możesz oczyścić samodzielnie – przybory pomocne w sprzątaniu możesz odebrać w Urzędzie Miejskim – bud B pok. 7. Pamiętaj tylko o wykonaniu zdjęcia zarówno przed, jak i po sprzątaniu, pojawią się one w galerii na stronie gorlickiego magistratu oraz na Mapie Sprzątania (http://tnijurl.com/dzienziemimapa).

Każda osoba, która weźmie udział w akcji zostanie nagrodzona roślinką!

Dzięki otrzymanej roślinie każdy będzie mógł wziąć udział w dodatkowej zabawie – Zielonym Rekordzie Polski. Jak to zrobić?

  • Odbierz roślinę z urzędu lub (jeżeli wolisz taką opcję) zakup swoją własną.
  • Posadź ją 30 kwietnia.
  • Zrób zdjęcia przedstawiające miejsce przed i po nasadzeniu.
  • Opublikuj zdjęcia w mediach społecznościowych z hasztagiem #ZielonyRekord2021.

Uwaga! Każdy zgłoszony uczestnik Zielonego Rekordu otrzyma cyfrowy certyfikat potwierdzający udział w naszej akcji, a także podziękowania. Szczegóły na stronie http://zielonyrekord.pl/

 

W mieszkańcach siła!

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Jeżeli każdy z nas byłby eko, byłoby świetnie, prawda? Puścić wodze fantazji tym razem mogą dzieci – dla nich zorganizowaliśmy konkurs EKOświat za 100 lat. Autorzy prac za udział w konkursie dostaną roślinkę, dzięki temu również będą mieli możliwość zazielenić Gorlice i pobić rekord. Zwycięzcę uhonorujemy obklejeniem jednego z samochodów komunalnych firmy Empol. Na prace czekamy do 10 maja 2021.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozsądny
Rozsądny 14.04.2021, 08:50
A dlaczego ja mam sprzatać?
Przecież to JA PŁACĘ PODATEK, a z MOJEGO i WASZEGO PODATKU ma być POSPRZĄTANE,
JAK SAM POSPRZĄTAM PROSZE ODDWAĆ!!!! MOJE PIENIĄDZE!!!
Gorliczanka
Gorliczanka 14.04.2021, 06:54
Swietny pomysł👍 sami jestesmy odpowiedzialni za syf który nas otacz. Rowy pełne śmieci- wyrzuconych z jadacych pojazdów. Chcesz to bierzesz udział, nikt nikogo nie zmusza tylko proponuje.
Brudas
Brudas 13.04.2021, 22:15
Po co, niech zgnije.
Stanley
Stanley 13.04.2021, 13:27
dawniej bylo MPGK a dzisiaj za Empol robia "wolontariusze".Przeciez czas czynow spolecznych mial minac bezpowrotnie!A wywoz smieci mimo to w gore bez dokladnego wyliczenia!!!!
m
m 13.04.2021, 12:58
a służby miejskie będą zadowolone

Pozostałe