Mamy zimę w środku kwietnia. Strażacy mieli pracowitą noc i nadal interweniują

  • 14.04.2021, 10:24
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Mamy zimę w środku kwietnia. Strażacy mieli pracowitą noc i nadal interweniują Fot. OSP Lipinki
Od wczoraj (13 kwietnia) do dzisiaj (14 kwietnia) strażacy z gorlickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i druhowie z okolicznych remiz niemal co godzinę wyjeżdżają do powalonych drzew.

 

Nadal na niektórych odcinkach dróg jest bardzo ślisko, są też takie, gdzie nawierzchnia jest zupełnie biała. Ciężki, mokry śnieg w wielu miejscach połamał również drzewa, które skutecznie uniemożliwiały przejazd przez gminne i powiatowe drogi.

Samych interwencji związanych z usuwaniem konarów było kilkanaście. Ochotnicy byli wzywani między innymi do Ropicy Górnej, Moszczenicy, Lipinek, Pagorzyny, Libuszy, Biecza, Sękowej, Korczyny, Bodaków, Wójtowej, Uścia Gorlickiego, Szymbarku, Korczyny i Biesnej. W większości z tych miejscowości druhowie wyjeżdżali minionej nocy nawet kilka razy.

Uważajcie na siebie na drogach gorlickiego, bo intensywne opady śniegu są prognozowane w naszym powiecie na cały dzisiejszy dzień, a jutro może im towarzyszyć dodatkowo deszcz.

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maly
maly 16.04.2021, 01:05
Ty pieczesz chleb za pieniazki a strazakiw niektorych jednostkach wyjezdzaja za darmo
Wku.wiony syn piekarza
Wku.wiony syn piekarza 15.04.2021, 10:33
Denerwuje mnie o pisaniu ile to straż ma pracy, OD TEGO SĄ, nikt się nie przejmuje ile chleba muszę upiec żeby z głodu nikt nie umarł.
krojzberg
krojzberg 14.04.2021, 17:14
czy jest w Nowicy jakiś sołtys????

Pozostałe