Sękowa. Są pieniądze na utworzenie ścieżki rowerowej w Nieznajowej

  • 15.04.2021, 09:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sękowa. Są pieniądze na utworzenie ścieżki rowerowej w Nieznajowej Fot. ilustracyjne/pixabay.com
Magurski Park Narodowy otrzymał dofinansowanie na realizację mikroprojektu partnerskiego: „Rowerem przez pogranicze – przyroda, historia i kultura na dwóch kółkach”.

 

Projekt realizowany będzie przy współpracy ze słowacką gminą Nižna Polianka oraz gminą Sękowa.

W ramach realizacji projektu zaplanowano:

  • Utworzenie ścieżki rowerowej w Nieznajowej łączącej „Winny szlak rowerowy” (woj. małopolskie) i szlak rowerowy „Na styku Kultur” (z Jasła do słowackiego Bardejova).
  • Na trasie szlaku zostaną wykonane obiekty małej architektury m.in.: wiata ogniskowa, ławy, stojak na rowery.  
  • Dodatkowo planowany jest montaż paneli interpretacyjnych wykonanych na podstawie archiwalnych fotografii, przedstawiających wsie Nieznajowa i Świerzowa.
  • Powstaną także miniatury cerkwi w Świerzowej Ruskiej, Żydowskim, Ciechani, Nieznajowej, a także zostaną wyremontowane przydroże krzyże. 
  • Planowana jest także organizacja rajdu rowerowego na trasie Nižna Polianka – Bartne.

Realizacja projektu potrwa do 30 września 2021 roku.

 

Źródło info: UG Sękowa

Barbara Ćmiech

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oz
Oz 16.04.2021, 00:43
Miniatury cerkwi ? Jak zarosną trawą to nikt ich nie znajdzie , bo potem nikt tego nie pilnuje !
Teodor
Teodor 15.04.2021, 22:50
W sobotę wzialem dzieci i zone na rowery. Trasa Krzywa Czarne Niaznajowa Wolowiec Krzywa. Od Krzywej do Czarnego minelo nas ze 60 aut z tzw. turystami, niektorzy pedzili jakby ich kto gonil, dzieciaki co chwile chowaly sie po poboczach, wszedzie kurz i spaliny. Ogolnie z milej wycieczki zrobil sie horror. Zakaz wjazdu powinien byc juz w krzywej i od wyszowatki. W Beskidzie z dziecmi nie ma gdzie rowerem pojezdzic.
Emil
Emil 16.04.2021, 09:27
Teodor. Z całym szacunkiem ,ale jak może być zamknięta droga , jedyna droga z Krzywej do Wyszowatki .I wytłumacz mi jak ci mieszkańcy , no fakt niema ich dużo ale mają jeżdzić , a po za tym są tam pola i też trzeba dojechać . Faktycznie niektuży poruszają sie tam jak by byli na dakarze . Te miejscowości powinny zostać nie ruszane przez człowieka bo tylko tak mogą zostać naturalne jeszcze nie skażone i nie zaśmiecone .
Teodor
Teodor 16.04.2021, 12:42
Wystarczy pod zakazam wjazdu umiescic napis nie dotyczy mieszkańców 😁
zoom
zoom 15.04.2021, 15:21
Pierwsze co, to zrobić zakaz wjazdu samochodów w dolinę Nieznajomej od strony Rozstajnego, Czarnej i Wołowca. Jedno z ostatnich spokojnych miejsc w Niskim które powinno się chronić przed pseudo turystami. Słyszycie panowie z parku i wielcy urzędnicy z gminy!
Gucio
Gucio 26.04.2021, 23:12
Na to małgocha nie pozwoli, bo kasa musi się zgadzać.
tralala
tralala 15.04.2021, 16:36
Nie Czarnej, a Czarnego. A dlaczego zabronić wjazdu? Dlaczego z Wysowej nie można normalnie przejechać samochodem do Krempnej pozwiedzać te tereny? Nie dość, że nie ma za bardzo po czym, to na wet po tym, co jest, też nie wolno?
Zabronić to należy niszczenia krajobrazu, jak to robi gmina Sękowa w Radocynie, Wołowcu (ten piękny wiszący kabel do prywatnego domu) i np. w Małastowie (kto dał pozwolenie na budowę tego domu przy podjeździe na Magurę?)
Teodor
Teodor 15.04.2021, 22:57
Z niszczeniem krajobrazu zgadzam sie z Tobą w 100 % i moglbym podac kilkadziesiat bulwersujacych przykladow. Do tego co piszesz dochodzi Zdynia kolo Watry, stajnie w Wolowcu, Gladyszow w strone Magury, gorne Owczary itd. Ogolnie gdzie jest pieknie zaraz pojawia sie szpetna zabudowa. Ale co do budowania wszedzie drog sie nie zgsdzam. One powoduja ze dzikie miejsca są rozjezdzane przez "turystów" . Szkoda Beskidu boje sie ze za kilka lat bedzie tak oszpecony ze pies z kulawą nogą tu nie bedzie chciał wypoczywac.
racja
racja 16.04.2021, 10:09
całkowicie się zgadzam
Ja
Ja 15.04.2021, 11:16
zamiast miniatur cerkwi i remont krzyży powinni zrobić parę kilometrów więcej ścieżki. Bardziej przyda się to ludziom

Pozostałe