Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Do sprzątania świata nie trzeba ich namawiać!

  • 18.04.2021, 13:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Do sprzątania świata nie trzeba…
Mia, Milena, Olaf i Kai własnoręcznie zrobili ogłoszenia i postanowili, że tegoroczny Dzień Ziemi (22 kwietnia) uczczą w najlepszy z możliwych sposobów – posprzątają swoją najbliższą okolicę!

 

Nie trzeba im wielkich akcji i zagwarantowanych w samorządowym budżecie pieniędzy na nie – wystarczą chęci i rodzice, którzy wspierają w działaniu. 11-letnia Mia, jej bracia: 12-letni Olaf i 8-letni Kai oraz 10-letnia koleżanka Milena postanowili świętować w najbliższy czwartek (22 kwietnia) Dzień Ziemi – sprzątając swoje osiedle.

Dzieciaki samodzielnie wykonały ogłoszenia i rozwiesiły je w pobliżu swoich domów – na osiedlu Dębina w Gorlicach. Zbiórka mieszkańców, którzy chcą pomóc w dziecięcych zmaganiach o ładniejszą okolicę – o godz. 17 na parkingu koło kościoła w Gliniku.

Młodzi gorliczanie mają nawet dla wszystkich, zapewne przy niemałym udziale rodziców, rękawiczki i worki na śmieci! Chcą mieć czyste osiedle, więc wychodzą z inicjatywą i próbują przekonać do akcji innych. Koniecznie przyjdźcie im pomóc!

Naszych Czytelników zachęcamy do namówienia swoich pociech, by zorganizowały taką akcję na Waszych osiedlach. Z największą przyjemnością opublikujemy kolejne tak piękne plakaty!

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.04.2021, 11:51
Świetny pomysł! Gratulacje dzieciaki ;)
Martunia
Martunia 18.04.2021, 16:15
Serce rosnie!!!! Brawo!!! 🥰

Pozostałe