Jak będzie wyglądało szczepienie na OSiR?

  • 19.04.2021, 08:40
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Jak będzie wyglądało szczepienie na OSiR? Fot. ilustracyjne/ unsplash
Zbliża się moment rozpoczęcia akcji szczepień masowych na terenie hali sportowej OSiR. Kiedy zostaną tam zaszczepione pierwsze osoby?

 

Tydzień temu informowaliśmy o organizacji Punktu Szczepień Masowych, który będzie mieścił się w budynku halo OSiR, przy ul. Sportowej 9. Przygotowaniem tego przedsięwzięcia zajmuje się Starostwo Powiatowe w Gorlicach w porozumieniu z Miastem Gorlice i dyrektorem OSiR. Całość realizowana jest ściśle z wytycznymi przekazanymi przez Wojewodę Małopolskiego i NFZ.

Kiedy początek szczepień na hali sportowej?

Konkretnej daty Starostwo jeszcze nie podaje, ale powinniśmy ją poznać już na początku przyszłego tygodnia, tj. po 25 kwietnia 2021r. Obecnie w Gorlicach nadal trwają prace związane z organizacją Punktu Szczepień Masowych. Dopiero po weryfikacji przez NFZ, że nowy punkt spełnia wszystkie niezbędne wymagania, będzie on mógł być uruchomiony.

Jak podaje nam dalej Starostwo:

Cała akcja szczepień będzie uzależniona oczywiście od dostępności szczepionek i tego, jak wiele osób będzie zgłaszało swoją chęć zaszczepienia się. Na te elementy nie mamy wpływu. Organizujemy jednak Punkt Szczepień Masowych tak, by pozwalał na zrealizowanie założonego planu, tj. szczepienia nawet 600 osób dziennie. Założenie jest takie, że każdy obywatel, który zgłosi się na szczepienie, ma zostać zaszczepiony przynajmniej I dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi przed końcem sierpnia 2021. 

Jak będzie wyglądała procedura szczepienia na OSiR?

Proces zgłaszania się na szczepienie będzie przebiegał dokładnie tak samo jak do tej pory, tj. przez internet. OSiR nie stanie się nową przychodnią, a jedynie punktem, w którym świadczona będzie ta konkretna usługa. W związku z zakładaną przepustowością, na hali będą działały jednocześnie 4 zespoły medyków podające szczepionki. Osoby umówione na szczepienie będą proszone o przybycie o konkretnej godzinie. By uniknąć tłoku, osoby będą wchodziły jednym wejściem, a wychodziły innym, nie mijając się z kolejnymi oczekującymi. Całość procedury powinna więc przebiegać sprawnie, bezpiecznie. Tylko miejsce będzie nietypowe.

Celem jest podanie wszystkim chętnym przynajmniej jednej dawki szczepionki najpóźniej do końca sierpnia.

Czy to oznacza, że hala OSiR będzie co najmniej do sierpnia wyłączona z użytkowania?

Jak informuje nas dyrektor OSiR Gorlice, Pan Mariusz Duszowicz:

Działamy na żywym organizmie. Nie wiemy jaka będzie dynamika szczepień i jak sprawnie będą one przebiegały. Do momentu, w który na terenie hali będzie funkcjonował Punkt Szczepień Masowych, sportowcy nie będą mieli możliwości korzystania z tego obiektu. Nie można jednak podać konkretnej daty i definitywnie stwierdzić, że do końca sierpnia hala będzie niedostępna. Mam nadzieję, że z czasem będą pojawiały się nowe punkty szczepień, a to spowoduje, że hala będzie mogła zostać oddana sportowcom dużo wcześniej.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sorryyy
sorryyy 21.04.2021, 22:54
Zespoły medyków? znajoma pielęgniarka miała propozycje tam pracować, nie zgodzila się bo nie będzie tam lekarza kwalifikującego do szczepienia, spoczywałoby to na pielęgniarkach!!!!
Bhbu
Bhbu 19.04.2021, 11:42
To jest idiotyzm!!! Halę zabrać sportowcom a POZty mają w d.... swoich pacjentów za których biorą kasę. Siedzą za zamkniętymi drzwiami i leczą telefonami.
852
852 19.04.2021, 10:47
Dlaczego właśnie zdrowym ludziom zabierać dostęp sportu i rekreacji ?
Niech sobie urządzą swoje ''wyszczepianie'' np w RATUSZU !!! też jest miejsce .
m
m 19.04.2021, 09:45
zróbcie sondę będziesz się szczepić TAK/NIE

Pozostałe