Kolejne oszustwo przy inwestycjach w kryptowaluty na ponad 50 tysięcy złotych

  • 20.04.2021, 09:48
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejne oszustwo przy inwestycjach w kryptowaluty na ponad 50 tysięcy… Fot. ilustracyjne
Oszuści nie próżnują, każdego dnia do gorlickiej komendy zgłasza się kilku mieszkańców, którzy stracili swoje pieniądze przy inwestycjach lub zakupach w Internecie.


 

W piątek (16 kwietnia) do komendy przyszła gorliczanka z dość nietypowym zgłoszeniem. Kobieta dostała od nieznanej osoby SMS-a i poprzez kliknięcie linku, który był w treści wiadomości, spowodowała zainstalowanie na swoim telefonie oprogramowania umożliwiającego wykorzystanie jej numeru telefonu do rozesłania wiadomości o konieczności dopłaty do przesyłek. Kobieta sama nie poniosła strat finansowych, ale sprawę postanowiła zgłosić mundurowym.

>>>Dostałeś takiego SMS-a jak my? Uważaj, możesz stracić oszczędności!

Jeszcze tego samego dnia policjanci przyjęli zawiadomienie od mieszkańca gminy Łużna, który został oszukany przez firmę pośredniczącą w inwestycjach w kryptowaluty.

Modus operandi był niemalże identyczny, jak w przypadku gorliczanki, o której pisaliśmy pod koniec marca >>>Gorliczanka straciła blisko 45 tysięcy złotych inwestując w krypowaluty.

W lutym mieszkaniec gminy Łużna postanowił zainwestować w kryptowaluty, dlatego w internecie znalazł firmę, która pośredniczyła w takich inwestycjach. Zainwestował 23 tysiące złotych, które ostatecznie stracił, a ponadto oszuści uzyskali dostęp do rachunku bankowego mężczyzny i wykorzystując jego dane, zaciągnęli pożyczkę na prawie 30 tysięcy złotych – powiedział w rozmowie z nami aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

W sobotę (17 kwietnia) oszustwo zgłosił także mieszkaniec gminy Uście Gorlickie, który wpłacił kilka dni temu trzy tysiące złotych na poczet zakupu mini koparki i nie otrzymał ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy. W ubiegłym tygodniu podobne oszustwo, ale na zdecydowanie większą kwotę, zgłosił mieszkaniec gminy Biecz, który wpłacił ponad 16 tys. złotych zaliczki za żurawia budowlanego. Tak, jak w poprzednich przypadkach nie dostał ani zamówionego sprzętu, ani przelewu zwrotnego.

Ważne!

Od wczoraj na forach internetowych pojawiło się bardzo dużo ostrzeżeń dotyczących SMS-ów z prośbą o dopłatę do przesyłek – pod żadnym pozorem nie klikajcie linków, które otrzymujecie w treści takich wiadomości. Infekują one telefon, a oszuści uzyskują dostęp do wrażliwych danych i mogą w łatwy sposób przejąć Wasze oszczędności.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kjhgfd
kjhgfd 21.04.2021, 20:43
trzeba było wysłać Rydzykowi na nowe auto
Gninigl
Gninigl 22.04.2021, 02:03
Pewne lewacko sowieckoniemieckazboczona szujo ''kjhgfd''bylo wyslac tobie
Ja
Ja 21.04.2021, 10:03
Internet nie dla idiotów .
m
m 20.04.2021, 11:19
"cierp ciało jak żeś chciało" mówi staropolskie przysłowie

Pozostałe