Matematyczny konkurs dla dzieci i dorosłych. Sprawdź się online

  • 27.04.2021, 08:04
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Matematyczny konkurs dla dzieci i dorosłych. Sprawdź się online Fot. ilustracyjne/ unsplash
Już za trzy dni możecie spróbować swoich sił w konkursie matematycznym TopMaths. To bardzo

 

Ogólnopolski konkurs matematyczny pt. „TopMaths” to inicjatywa dedykowana zarówno uczniom jak i osobom dorosłym: pasjonatom matematyki i tym, którzy chcą sprawdzić, czy pamiętają jeszcze kluczowe zagadnienia Królowej Nauk.

TopMaths to zabawa matematyczna, która łączy rywalizację i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu matematyki.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

 

Wzięcie udziału w konkursie jest banalnie proste wystarczy odwiedzić >>>stronę Organizatora w określonym dla swojej kategorii czasie i przystąpić do wydarzenia.

W tym bezpłatnym konkursie może wziąć udział każdy zainteresowany. Nie trzeba zakładać konta ani się logować. Konkurs będzie prowadzony z podziałem na następujące kategorie wiekowe (w nawiasie oznaczono dokładny termin rywalizacji; linki prowadzące do zadań konkursowych będą aktywowane w dniu rozpoczęcia konkursu):

  • Szkoła podstawowa:

 - Klasy 1– 3 (29 kwietnia 2021, godzina 15–15.50)
 - Klasy 4– 6 (29 kwietnia 2021, godzina 16–16.50)
 - Klasy 7– 8 (29 kwietnia 2021, godzina 18–18.50)

  • Szkoła średnia oraz dorośli (29 kwietnia 2021 godzina 19–19.50)

 

Po wejściu na odpowiednią stronę konkursu (wybranie adresu przypisanego danej grupie), oczom uczestnika ukaże się 20 zamkniętych pytań, każde z czterema wariantami odpowiedzi – A, B, C lub D. Za każdym razem prawidłowa będzie tylko jedna odpowiedź – należy wybrać tą, która według uczestnika jest poprawna. Po wybraniu odpowiedzi nie będzie możliwości jej zmiany.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w oparciu o ranking. Zostanie on określony na podstawie punktów zgromadzonych przez każdego z uczestników (im więcej punktów tym wyższe miejsce w rankingu). W przypadku remisu, o kolejności zdecyduje czas udzielania odpowiedzi. Jeśli i tutaj nastąpi remis, o kolejności zdecyduje to, kto wcześniej rozpoczął rozwiązywanie poszczególnych zadań konkursowych.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu możecie poznać >>> na stronie Organizatora

 

Źródło info: TopMaths

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe