Wyposażenie gospodarstwa rolnego – sprawdź, co ułatwi pracę każdemu rolnikowi

  • 28.04.2021, 11:44
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Wyposażenie gospodarstwa rolnego – sprawdź, co ułatwi pracę każdemu rolnikowi
Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga wiele wysiłku, czasu i pracy. Na szczęście na współczesnym rynku można znaleźć szeroką ofertę urządzeń i akcesoriów stanowiących udogodnienie dla rolników. Warto więc zaopatrzyć się w przedmioty, które ułatwią codzienną pracę. Jakie sprzęty wybrać? Sprawdź!

 

Ogrodzenia elektryczne

Elektryczny pastuch to bardzo wygodne rozwiązanie dla hodowców zwierząt. Za jego pomocą można łatwo i efektywnie wydzielić przestrzeń dla stada, a zarazem ochronić je przed dziką zwierzyną i szkodnikami. W ten sam sposób można ogrodzić pola uprawne i zabezpieczyć je chociażby przed dzikami. Dzięki ogrodzeniom elektrycznym istnieje także możliwość przedzielania mniejszych przestrzeni, np. działki, żeby uniemożliwić zwierzętom domowym dostęp do pewnych części posesji. Wszystkie elementy potrzebne do skonstruowania elektrycznego ogrodzenia znajdziesz na stronie: https://www.lewmik.pl/ogrodzenia-elektryczne.

Automaty paszowe

Posiadaczom trzody mogą przydać się automaty paszowe – urządzenia, które samoistnie wydzielają pożywienie. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu i wysiłku, które możemy przeznaczyć na inne czynności. Ponadto ciągły dostęp do paszy może ograniczyć agresję wśród zwierząt, które w innym przypadku konkurowałyby o zdobycie jedzenia. Szeroki wybór automatów paszowych można znaleźć pod tym linkiem: https://lewmik.pl. Najpopularniejszymi typami są automaty skrzynkowe i tubomaty. Ten pierwszy ma kształt skrzyni – górna część to zasobnik, do którego wsypuje się paszę, a dolna to miejsce, z którego zwierzęta będą mogły się pożywić. Z kolei zasobnik tubomatu przybiera kształt owalny, z którego pasza sypie się na miskę poniżej. Dzięki okrągłemu kształtowi zwierzęta mają dostęp do pożywienia z każdej strony, więc automat można umieścić wewnątrz kojca. Automaty skrzynkowe lepiej sprawdzają się w korytarzu.

Kosiarka dyskowa

W przeciwieństwie do zwykłych kosiarek bębnowych kosiarki dyskowe mają listwy tnące o długości ponad dwóch metrów. Świetnie sprawdzają się przy koszeniu większych obszarów – zawierają kilka dysków tnących, co przyspiesza pracę. Mają dużą wydajność i radzą sobie na nierównych, nawet nieco zakamienionych terenach. Ten typ urządzeń ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie na moc niż kosiarka bębnowa. Jest też stosunkowo lekki, dzięki czemu będzie mniejszym obciążeniem dla ciągnika.

Środki do cieniowania szkła

Właściciele szklarni mogą zainteresować się różnymi preparatami do cieniowania. W ten sposób można uchronić uprawy szklarniowe lub te znajdujące się w tunelach foliowych przed nadmiernym nagrzaniem, a nawet obniżyć temperaturę wewnątrz szklarni. Zbyt duże światło słoneczne może bardzo zaszkodzić roślinom. Środki te występują pod różnymi postaciami, np. pasty czy proszku. Wystarczy pokryć szkło lub folię, żeby zagwarantować lepszą dystrybucję światła. Preparat jest łatwy zarówno do nałożenia, jak i do zmycia.

Automatyczne pasy transportowe

Automatyczne pasy to pewny i wygodny sposób zabezpieczenia towarów przewozowych. Dla osób zajmujących się sprzedażą upraw jest to produkt bardzo pomocny. Można dobrać pas o odpowiedniej długości, szerokości i zrywalności – mocniejsze pasy wytrzymają ciężar nawet do 5 ton. Pas zaopatrzony jest w automatyczny zwijacz, co znacząco ułatwia ustalenie odpowiedniej długości i zapewnia większą precyzję – a więc i większą ochronę oraz stabilność przewożonych rzeczy.

Laska glebowa i badanie pH

Laska Egnera, nazywana potocznie laską glebową, służy do wykonywania prób gleby. Dzięki temu urządzeniu sprawdzimy pH gleby i zweryfikujemy czy jest zasobna w makroskładniki. Dzięki takiej wiedzy możemy lepiej zadbać o nasze uprawy, dobierając odpowiednie nawozy. Próbnik ziemi pozwala na sprawdzenie gleby do mniej więcej 20 cm głębokości. Osobno należy zakupić zestaw do zbadania pH. Wydobytą ziemię trzeba umieścić w probówce, dodać roztwór i obserwować kolor (różne w zależności od odczynnika użytego przez producenta). Można też zaopatrzyć się w pehametry paskowe, które świetnie sprawdzą się do mniejszych i szybszych pomiarów, np. w ogródku.

Producenci oferują wiele udogodnień dla rolników i hodowców. Warto z nich korzystać, by zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Opisane tu przyrządy z pewnością ułatwią pracę w gospodarstwie i zwiększą jej efektywność.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe