Takie obrazki cieszą! Czy w Waszych ogrodach także pojawili się nowi mieszkańcy? [VIDEO]

  • 29.04.2021, 10:00
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Jeden z naszych Czytelników przesłał nam filmik, który chwyta za serce. Wiosna przyszła nieco później niż zwykle, ale życie tętni już w naszych ogrodach i parkach.

 

Wszystko wskazuje na to, że wiosna – mimo pewnych perturbacji – już nadeszła. W naszym regionie cieszymy się z tego, że oazy spokoju i szanse na spotkania z dziką przyrodą mamy na wyciągniecie ręki.

Jeden z naszych Czytelników postanowił pochwalić się nowymi mieszkańcami swojego ogrodu, których niedawno odkrył. Zarówno kolor skorupek jak i wygląd piskląt wskazują na to, że w jego ogrodzie zagościły kosy.

Jak nas zapewniono, poza kilkusekundowym ujęciem pisklęta nie były niepokojone, a rodzice uwijają się przy nich, by wygłodniałemu potomstwu.

 

 

Te pożyteczne ptaki słyną z bogatego menu: zjadają głównie małe bezkręgowce. Chętnie posilają się ślimakami, pijawkami, drobnymi pajęczakami oraz owadami na różnych stadiach rozwoju. Zadowoli ich mały owad, ale nie pogardzą nawet małymi przedstawicielami jaszczurkowatych. Z tego właśnie względu wielu z nas może je traktować jako ptasich wybawicieli zjadających niemile widzianych gości.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe