W długi weekend majowy mundurowi będą patrolować powiat wspólnie z:
- Strażą Miejską: patrole na terenie miasta w zakresie porządkowym, a więc pod kątem zaśmiecania miasta, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nieprawidłowego parkowania, używania słów wulgarnych i nieobyczajnych wybryków,
- Strażą Graniczną: patrole będą sprawdzać legalność pobytu obcokrajowców na terenie Polski, przestrzeganie prawa do wjazdu na teren kraju, legalność przewożonego bagażu oraz wwozu towarów akcyzowych,
- Strażą Leśną: patrole będą kontrolowały przede wszystkim przestrzeganie zakazu wjazdu do lasu i zakazu jazdy motocyklami i quadami po terenach leśnych,
- Strażą Rybacką: patrole będą sprawdzały tereny rzek i przyległe, m.in. legalność połowów i pozostawianie porządku po sobie na tych terenach,
- Służbą Ochrony Kolei: wspólne patrole będą dbały o bezpieczeństwo na obszarach kolejowych, m.in. na dworcach, a także przeprowadzały kontrole w rejonie strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych.
Równocześnie mundurowi cały czas będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, a więc dystansu społecznego i zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a także przestrzeganie zasad kwarantanny i izolacji. Nie zabraknie też kontroli w autobusach i kościołach.
Na drogach Gorlickiego również pojawi się więcej patroli.
Policjanci będą kontrolować przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość pojazdów i prawidłowe wykonywanie manewrów, bo właśnie te trzy czynniki są głównymi przyczynami wypadków drogowych. W szczególnym zainteresowaniu mundurowych będą również motocykliści, dla których majówka to często pierwsza okazja na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.
W ubiegłym roku podczas majówki nie doszło do ani jednego zdarzenia drogowego, zatrzymano za to dwóch nietrzeźwych rowerzystów, a policjanci ujawnili 26 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 19 z nich wiązało się z przekroczeniem prędkości.









![Tak się bawił Biecz podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO] zdjęcie przedstawia mężczyznę w okularach przed mikrofonem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tak-sie-bawil-biecz-podczas-34-finalu-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-foto-1769418253.jpg)

![Co? Gdzie? Halo! Spotkanie Noworoczne w gminie Sękowa [PONIEDZIAŁEK, 26 stycznia 2026] zdjęcie przedstawia snieg](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-spotkanie-noworoczne-w-gminie-sekowa-poniedzialek-26-stycznia-2026-1769423112.jpg)


![Gorliczanie z kolejnym sukcesem w międzynarodowych zawodach crossmintona [FOTO] zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn z dyplomami i medalami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorliczanie-z-kolejnym-sukcesem-w-miedzynarodowych-zawodach-crossmintona-foto-1769375290.jpg)

![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Lipinki. Duży pożar budynku gospodarczego, zagrożony budynek mieszkalny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia płonący budynek za drzewami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-duzy-pozar-budynku-gospodarczego-zagrozony-budynek-mieszkalny-foto-video-1768506366.jpg)
![Wspomnienia wracają, tu uczyły się pokolenia. Co pamiętasz z życia gorlickiej „Dwójki”? [QUIZ] zdjęcie przedstawia budynek w mieście, przed którym stoją samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wspomnienia-wracaja-tu-uczyly-sie-pokolenia-co-pamietasz-z-zycia-gorlickiej-dwojki-quiz-1768297468.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)




![Ropa. Groźne zdarzenie drogowe na DK28. Są osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej na jezdni w śniegu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-grozne-zdarzenie-drogowe-1768239310.jpg)

![Libusza. Zdarzenie drogowe na DK28 [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zdarzenie w Libuszy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1768138692.jpg)
![Zaginęła 15-letnia mieszkanka Jasła [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret dziewczyny i napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-15-letnia-mieszkanka-jasla-1768551964.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze