Nowy wóz bojowy dla OSP Zagórzany. Długo o niego walczyli

  • 07.05.2021, 09:39
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Nowy wóz bojowy dla OSP Zagórzany. Długo o niego walczyli Fot. haloGorlice
Nadeszła długo wyczekiwana wiadomość: druhowie OSP Zagórzany dostaną dofinansowanie na zakup nowego, lśniącego wozu bojowego! To dobra wiadomość dla każdego z nas, bo nigdy nie wiemy, czy to właśnie nie oni udzielą nam kiedyś pomocy.

 

Pośród 25 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów województwa małopolskiego, które dostaną dofinansowanie na zakup wozów bojowych, znalazło się OSP Zagórzany!

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, dofinansowanie zakupów dla OSP zostanie dokonane poprzez połączenie środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo zakup mają swoimi środkami wesprzeć także lokalne samorządy.

Wozy bojowe powinny trafić do jednostek pod koniec tego roku.

Druhowie OSP Zagórzany nie kryją radości, ale podkreślają też, że na taką informację czekali od lat. Na ich profilu FB widzimy wiadomość z kwietnia, w które pisali:

Szanowni Państwo!

Po wielu latach starań stajemy przed szansą zakupu do naszej jednostki fabrycznie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. To jaki to będzie samochód oraz z jakim wyposażeniem, zależy tylko od nas! Zakup wozu, który spełnia najwyższe standardy w dziedzinie pożarnictwa sprawi, że wszyscy mieszkańcy powiatu gorlickiego będą mogli czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie.

W maju 2018 roku podczas akcji gaśniczej na terenie jednego z zakładów w Gorlicach, nasz pojazd Magirus – Deutz uległ awarii, a jego naprawa okazała się nieopłacalna. Od tamtej pory do akcji wyjeżdżamy jedynym samochodem w naszej jednostce, który ma już ponad 40 lat i coraz częściej wymaga licznych napraw!

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą

o wsparcie w tym jakże ważnym dla nas wszystkich celu!

Druhny i Druhowie OSP Zagórzany

Dzięki dofinansowaniu zakup nowego wozu staje się już nie tylko realny, ale nieodległy w czasie.

 

Źródło info: MUW Kraków, FB OSP Zagórzany

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kris
Kris 09.05.2021, 15:18
To jeszcze na dopsarzenie z prosba do Empolu bo podczas gaszenia u nich dokonal zywotu Magirus
2050
2050 07.05.2021, 16:58
***** ***
Jemioła
Jemioła 07.05.2021, 16:49
I jeszcze tylko czarny z kropidłem za grubszą kasę i można gasić.
Sas in
Sas in 07.05.2021, 13:21
A teraz pomyślmy ile wozów strażackich można by kupić za 76 mln zł...
Niestety zamiast na wozy, poszły na rozpałkę do grilla
Vojt
Vojt 07.05.2021, 11:47
Chyba pokropi bo zapowiadali.

Pozostałe