Członkowie OSP piszą o upodleniu i zamachu na nich. Dziś przedostatnia część rozmów [RETRANSMISJA]

  • 13.05.2021, 16:21
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Członkowie OSP piszą o upodleniu i zamachu na nich. Dziś przedostatnia… Fot. haloGorlice
Dziś (13 maja) przedostatni dzień rozmów ochotników nad tym, jaka przyszłość czeka OSP. Wnioski z analizy dokumentu, który może być podstawą przyszłej zmiany ustawy, są mało optymistyczne.

 

Dziś kolejny, już przedostatni dzień rozmów o tym, czy istnieje zgoda na zmiany, które na zawsze i to bardzo głęboko, mogą zmienić realia funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na swoim facebookowym profilu OSP Kryg zamieścił wpis, który wiele mówi o tym, jakie nastroje panują wśród ochotników, którzy zapoznali się z projektowanymi zmianami.

 

 

Przypomnijmy: konsultacje dotyczą opublikowanego niedawno dokumentu, który może stać się projektem ustawy, która w fundamentalny sposób może zmienić sposób funkcjonowania ochotniczej straży pożarnej. Dla wielu z nich może to w praktyce oznaczać koniec możliwości związanych z udzielaniem pomocy ludziom w dotychczasowej formie.

>>>Czy to początek końca Ochotniczej Straży Pożarnej, którą znamy?

Harmonogram konsultacji:

  • Blok nr 1 – Organizacja systemu ratowniczego – poniedziałek, 10 maja | ZOBACZ,
  • Blok nr 2 – Sprawy organizacyjne OSP, mundur, statut – wtorek, 11 maja | ZOBACZ,
  • Blok nr 3 – OSP - finansowanie nadzór, kontrola – środa, 12 maja | ZOBACZ,
  • Blok nr 4 – Działalność społeczna OSP – czwartek, 13 maja
  • Blok nr 5 – Dodatek do emerytur – piątek, 14 maja.

Początek transmisji live dziś (13 maja) o godzinie 17.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ksiądz
Ksiądz 17.05.2021, 00:05
Rząd oszczędza pieniądze i nic dodać i nic ująć, może niech jeszcze w każdej gminie zrobią całodobowe dyspozytornie Pogotowia, lub kierowniczki w każdym mini sklepie. Ale tak jest zawsze jak na czyimś chlebie dobrze się się je bie, a jeszcze lepiej na Państwowym.
bzik
bzik 13.05.2021, 20:10
nasz (nie) rząd jest jak odwrotność Midasa, czego się nie tknie, to w g.. zamienia
syn tej ziemi
syn tej ziemi 13.05.2021, 22:48
Akurat tutaj bardzo dobrze, że się za to wzięli dofinansowanie jednostek które robią 2 wyjazdy rocznie jest wywalaniem pieniędzy w błoto, dofinansować te które spełnią odpowiednie warunki, reszta może nadal być "klubem " lub zapisać się do jednostki która spełniła wymagania gotowości bojowej.
strażak-ratownik
strażak-ratownik 16.05.2021, 09:02
Mozesz sobie założyć klub jaki chcesz, ale OSP działają jako stowarzyszenia posiadające osobowość prawną. Zapisz sie do jednostki odległej o 20 km i dojeżdżaj na każdy alarm. Na pewno na ciebie zaczekają jak bedzie wyjazd alarmowy.
polak
polak 14.05.2021, 09:27
Poczekaj, zapali ci się dom od pioruna i na miejscu pierwsi będą ci, co robią dwa wyjazdy rocznie. Po rękach ich będziesz całował.
Polska to już nie państwo z dykty.
To państwo z cienkiego szkła. Mały kamyk i sie sypie
syn tej ziemi
syn tej ziemi 14.05.2021, 10:03
Jest coś takiego jak czas reakcji na zdarzenie i do maks. 15min ma być pomoc na terenie całego powiatu ,te jednostki nie są w stanie tego spełnić a inne są i one potrzebują finasowania a tamte mogą pozostać z finansowaniem własnym, nie rozumiesz tej sprawy ,wszędzie widzisz dykte i karton ,tutaj akurat poruszyli trudny temat ale konieczny do zrobienia!
strażak-rarownik
strażak-rarownik 16.05.2021, 08:55
Czy byłeś kiedyś uczestnikiem zdarzenia i czekałeś na pomoc? Wiesz ile to jest 15 min? Dla oczekującego to "wieczność". Tu liczy się każda pomoc, nie koniecznie od razu wysoce profesjonalna, bo ta może przybyć zbyt poźno.
tralala
tralala 14.05.2021, 10:49
Pożar z ofiarą śmiertelną w Szymbarku pokazał, jak to jest z tą pomocą do 15 minut. Trudny dojazd, a jednostka ze skuterem śnieżnym, należąca do KSRG, o niczym nie wiedziała. Już widzę, jak to będzie wyglądało po tej "reformie". Dobranoc.

Pozostałe