Wydarzenie odbędzie się na gorlickim rynku dziś (16 maja 2021).
Wstęp – bezpłatny
Plan wydarzenia:
- godz. 15 – Warsztaty Tańców Romskich
- godz. 16 – „Ławka”
- godz. 17 – „DROM – ścieżkami Romów”
Warsztaty Tańców Romskich nauka tańca weselnego, który tańczony jest w spektaklu.
Będzie energia i moc na ulicy! – inne kroki dla kobiet i inne dla mężczyzn.
Zapraszamy młodzież (12-18 lat), ale także osoby dorosłe, które chcą opanować podstawowe kroki i gesty, wykorzystywane w tym żywiołowym tańcu.
Czas trwania: 45 minut
Ławka to kameralny spektakl, który poprzez połączenie teatru ruchu z tańcem współczesnym, opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Tytułowa ławka symbolizuje miejsca przypadkowych spotkań, często niechcianych, które możemy obserwować na każdym kroku: w autobusie, tramwaju, pociągu czy restauracji.
Celem spektaklu jest ukazanie niepozornych pojedynków, małych bitew, które toczymy każdego dnia: o lepszy widok przy oknie, o stolik w strefie dla niepalących, czy o upragnione miejsce w pociągu blisko przejścia. Sytuacje, które możemy oglądać codziennie w przestrzeni publicznej, były punktem wyjść do stworzenia zabawnej historii o spotkaniu dwóch obcych sobie osób… na ławce w parku. Początkowy dyskomfort spowodowany obecnością niechcianego „sąsiada”, ukradkowe spojrzenia i wzajemna niechęć przekształcają się w coraz bardziej absurdalne rozwiązania, które doprowadzają do nieoczekiwanego finału.
Czas trwania: 25 minut
Reżyseria, muzyka, kostiumy: Justyna Wójcik
Choreografia i wykonanie: Agnieszka Kuczmowska, Aleksandra Nowakowska, Justyna Wójcik
Scenografia: Adam Wójcik
Premiera: 26 sierpnia 2019
„DROM – ścieżkami Romów”
DROM jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele.
Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.
Czas trwania: 50 minut
Specjalne podziękowania dla Jerzego Zonia i Teatru KTO oraz Edyty Jaśkowiak i Teresy Mirgi.
Scenariusz, reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska
Choreografia: Aleksander Kopański
Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Wykonawcy: Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska/Magdalena Pamuła, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski, Marek Gierat, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński
Premiera: 21.06.2019
Źródło info i foto: GCK Gorlice






![Finał Tygodnia Profilaktyki w gorlickim Kromerze [FOTO] zdjęcie przedstawia mężczyznę na scenie, obok ratownik medyczny pokazujący resuscytacją](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-final-tygodnia-profilaktyki-w-gorlickim-kromerze-foto-1763734383.jpg)


![Bystra. Zderzenie dwóch osobówek na śliskiej nawierzchni [FOTO] zdjęcie przedstawia wypadek dwóch pojazdów w Bystrej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-bystra-wypadek-audi-z-toyota-foto-1763725640.jpg)
![Twórcze warsztaty dla podopiecznych gorlickiego DRO Caritas [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę osób na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tworcze-warsztaty-dla-podopiecznych-gorlickiego-dro-caritas-foto-1763723082.jpg)
![OSP Sękowa i Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Siary zyskały samochody [FOTO] zdjęcie przedstawia strażaków z panią wójt na oficjalnym przekazaniu pojazdów ratowniczych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nowe-pojazdy-rozpoznawczo-ratownicze-w-gminie-sekowa-1763720806.jpg)
![Powiat, który umie w fundusze – jesteśmy na podium [FOTO] Zdjęcie przedstawia Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółkę i dyplom](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powiat-ktory-umie-w-fundusze-jestesmy-na-pierwszym-miejscu-1763721508.jpg)

![Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-magia-ani-z-zielonego-wzgorza-w-gorlickim-centrum-kultury-foto-1763156060.jpg)
![Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ad815e5e13a369d8208725381ae2e543.jpg)

![Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-podcasty-mlodych-o-zdrowiu-uczennice-kromera-o-tym-jak-zyc-zdrowiej-podcast-1762932852.png)
![Dzieci Glinika z brązowym medalem. Rośnie nam wspaniała drużyna [FOTO] Zdjęcie przedstawia młodych piłkarzy z medalami w asyście trenera i poseł na Sejm](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-glinika-z-brazowym-medalem-rosnie-nam-wspaniala-druzyna-foto-1762777786.jpg)


![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)



![Poważne utrudnienia na linii kolejowej – służby pracują na miejscu zdarzenia [FOTO] Zdjęcie przedstawia ciężarówkę i pociąg](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powazne-utrudnienia-na-linii-kolejowej-sluzby-pracuja-na-miejscu-zdarzenia-1762506527.jpg)
![Libusza. Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu [AKTUALIZACJA] Libusza. Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zderzenie-pojazdow-foto-1763042360.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze