To będzie fenomenalny spektakl! Wyjąca w Beskidzie – rok w lesie w dresie

  • 24.05.2021, 11:39
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

To będzie fenomenalny spektakl! Wyjąca w Beskidzie – rok w lesie w dresie
11 czerwca na deskach Gorlickiego Centrum Kultury odbędzie się premiera wyjątkowego spektaklu. Monika Babula, warszawska aktorka znana między innymi ze słynnego kabaretu „Pożar w Burdelu” wystąpi jak sama to nazywa „z recitalem pandemicznym”.

 

„Wyjąca w Beskidzie – rok w lesie w dresie” to historia 45-letniej Pauli, która po latach pracy w korpo, po latach mieszkania w Warszawie na strzeżonym osiedlu i po rozwodzie, rzuca wszystko i wraca do swojego rodzinnego Słoikowa, małej mieściny w Beskidzie Niskim. Opowiada nam piosenkami o szalonych studenckich czasach w latach 90. na SGH, swoich licznych fascynacjach, losie frankowiczki, o życiu w kapitalistycznej Polsce. Prowadzi nas też przez obraz pandemicznej prowincji, na którą wraca i w której totalnie się rozkochuje.

Odkąd skończyłam magiczną czterdziestkę, zaczęła mnie wołać ziemia moich babek i prababek. Po stronie mamy i babci wszystkie pochodziły z Ropy wsi w Beskidzie Niskim. Zaczęłam bywać tu częściej. Pracowałam, grałam w Warszawie i wracałam, żeby znów zanurzać się w krajobraz trochę bardziej zróżnicowany niż równiny mazowieckie. Przyszedł marzec 2020 roku, pandemia. I już tu zostałam. Jak śpiewam w jednej z piosenek „Nie stać mnie na Warszawę”. Wybrałam życie skromne i spokojne. Tu przypomniałam sobie swój właściwy rytm. Rytm pór roku, wschodów i zachodów słońca. W moim spektaklu rozliczam się z życiem warszawskim, życiem na kredyt i ciągłym niedoczasie. I dzielę się obserwacjami z rocznego życia tutaj. Jest gorzko, zabawnie, czule i różnie. Jak w życiu. Tylko bardziej je czuje i smakuje – tak mówi o swoim spektaklu Monika Babula.

Spektakl powstał z myślą o tym, aby z humorem, ale i refleksją, odreagować pandemiczną frustrację, stres, lęki i niepokoje. Będzie można tupać, śpiewać, wyć z artystką. Wszystko to oczywiście w reżimie sanitarnym.

Występują:

Monika Babula jako Paula

oraz

Dziki Band w składzie:
Mirosław Bogoń – instrumenty klawiszowe
Rafał Boniśniak – perkusja
Tomasz Kubala – gitara basowa
Piotr Przyrowski – gitara elektryczna

Tekst: Michał Walczak, Maks Łubieński i Monika Babula
Muzyka: Wiktor Stokowski, Michał Gurczyński, Andrzej Izdebski
Kostiumy: Beata Borowska
Reżyseria: Mariusz Laskowski

Premiera odbędzie się 11 czerwca w GCK w Gorlicach o godzinie 20
Bilety do nabycia w Gorlickim Centrum Kultury ul. Michalusa 4

 

Link do wydarzenia: WYJĄCA W BESKIDZIE – rok w lesie w dresie

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe