Przyszłość telewizji, czyli VOD w Twoim domu – co musisz wiedzieć?

  • 25.05.2021, 14:30
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Przyszłość telewizji, czyli VOD w Twoim domu – co musisz wiedzieć?
Jak działają serwisy VOD? Dlaczego warto korzystać z ich zasobów i jak to zrobić? Poznaj najważniejsze informacje o telewizji na życzenie.

 

 

VOD – przyszłość, której chcieliśmy i przyszła szybciej, niż sądziliśmy

W XXI wieku na każdym kroku otaczają nas nowinki technologiczne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym wiele sprawunków możemy załatwić o wiele szybciej i prościej niż do tej pory. Mało tego, wokół nas pełno jest urządzeń i systemów, dzięki którym świat naszej rozrywki zmienia się nie do poznania. Przykładów nie trzeba szukać daleko, znakomitym jest przecież to, o czym wspomniano już w tytule – czyli VOD, a także cała masa serwisów streamingowych, które w praktyczny sposób wykorzystują dość nową integrację telewizji z internetem. Trzeba przyznać, że wszyscy spodziewali się tego, że połączenie telewizji z siecią zapewni nam nowy komfort oglądania i znacząco wpłynie na kształt telewizji XXI wieku, nikt jednak nie sądził, że do tak dużych zmian dojdzie aż tak szybko. Dowiedz się więcej o VOD – czym jest, jak działa i czy warto korzystać z serwisów streamingowych.

 

Czym jest VOD?

VOD, a właściwie „video on demand”, to nowoczesny system usług, który często porównywany jest do prawdziwego kina bez wychodzenia z domu. Internet i telewizja w tym nowoczesnym wydaniu tworzą coś, co przez wielu określane jest jako telewizja online – nie pozostaje to bez wpływu na jakość dźwięku i obrazu, gdyż oba te elementy bezsprzecznie stoją na najwyższym poziomie. Zatem serwisy streamingowe i biblioteki VOD to niezwykle rozbudowane bazy filmów, seriali i dokumentów, które w każdej chwili stoją przed Tobą otworem. Możesz w wybranym przez siebie momencie obejrzeć dowolną produkcję. Oczywiście nie ma nic za darmo, czy jednak kosztuje to dużo?

Absolutnie nie – biblioteki VOD różnią się między sobą cenowo, zależnie od wprowadzonego systemu rozliczeniowego, z pewnością nie są to jednak koszty wygórowane. Czasem nawet możesz otrzymać bezpłatny dostęp do bibliotek VOD na określony czas, np. przy podpisywaniu nowej umowy z operatorem komórkowym. Jeśli korzystasz z serwisów w standardowy sposób, zazwyczaj będziesz obarczony jednym z dwóch typów płatności – comiesięcznym abonamentem lub osobną opłatą za każdy wybrany tytuł. W pierwszym wariancie wykupujesz dostęp na miesiąc do całej biblioteki operatora, w drugim natomiast określony film wypożyczasz np. na 2 doby i możesz go w tym czasie oglądać bez żadnych ograniczeń. Zazwyczaj w tym przypadku kinowe nowości trafiają nieco szybciej do biblioteki VOD, choć nie jest to regułą.

Biblioteki VOD zapewniają Ci niespotykane dotąd możliwości wyboru. To Ty decydujesz, co i kiedy chcesz obejrzeć. Nie musisz ograniczać się już do ramówki telewizyjnej, czekać w nieskończoność na zakończenie reklam. W dowolnym momencie przerwij seans i zrób kawę czy kolację, by powrócić do oglądania w najlepszych warunkach. Wszystkie materiały są oczywiście dostępne w najlepszej jakości dźwięku i obrazu, dzięki czemu naprawdę możesz poczuć się jak w prywatnym kinie. A jeśli zechcesz powrócić do wybranej sceny, po prostu przewiń wideo i poczuj te niesamowite emocje jeszcze raz.

VOD zupełnie zmieniło kształt dzisiejszej telewizji, stało się to zresztą szybciej, niż można było się spodziewać. Warto korzystać z takich serwisów, aby dzięki temu cieszyć się zupełnie nowym wymiarem rozrywki!

 

 

 

 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe