Nieplanowany punkt obrad sesji Rady Powiatu. Posłanka Nowogórska prosi o informacje druhów OSP [VIDEO]

  • 28.05.2021, 09:42
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

wozy strażackie OSP Fot. haloGorlice straż pożarna, OSP, ochotnicza straż pożarna, druhowie osp, wozy strażackie
Sprawa zmian w ustawie, która ma dotyczyć sytuacji druhów OSP jest niezwykła. Nim jeszcze złożono w sejmie oficjalny projekt, rozpoczęły się szerokie i bardzo dynamiczne konsultacje. Dominuje merytoryczna dyskusja, a jej efekty widać już teraz.

 

Jedna z najważniejszych formacji uczestniczących w akcjach ratunkowych to Ochotnicza Straż Pożarna. Druhowie są najbliżej potrzebujących i dzięki nim niektórzy są w stanie zachować życie, a czasem również mienie. Czas jest na wagę złota.

 

Niestety, to właśnie złoto, a właściwie złotówki decydują o tym, w jakim zakresie OSP mogą się rozwijać

Można powiedzieć, że życzylibyśmy sobie, aby w każdej sprawie społecznej konsultacje społeczne były tak szerokie, dynamiczne i pełne rzetelnej argumentacji. Emocje są obecne, ale trudno się im dziwić. Zostają jednak szybko przekute w bardzo praktyczne i efektywne działania.

Problem zmian, jakie mają dotyczyć OSP, stał się przedmiotem bardzo szerokiej dyskusji, która wczoraj zagościła także na sesji Rady Powiatu Gorlickiego. Dzięki środkom łączności elektronicznej uczestniczyła w niej także poseł Nowogórska. Podkreśliła, że działalność OSP jest bardzo ważna, a planowane zmiany muszą być próbą wyważenia skrajnych i niejednokrotnie wykluczających się stanowisk.
Jako członkini podkomisji stałej do spraw rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych zapewniła, że wszelkie zmiany powinny być prowadzone w sposób rozważny, uwzględniający w jak najszerszym zakresie postulaty druhów OSP. Zachęcała ich do udziału w konsultacjach, które już są prowadzone w sposób spontaniczny, ale także wypełniania specjalnych ankiet. Na ich podstawie możliwe będzie wprowadzanie już teraz zmian do tekstu, który w przyszłości będzie oficjalnym projektem ustawy.

 

Konsultacje już w pełni, rozpoczynają się też prace podkomisji

Wczorajsza, nieplanowana rozmowa o sytuacji i potencjalnych zmianach w OSP wzbudziła duże zainteresowanie. Jak stwierdzono w czasie trwania sesji Rady Powiatu, temat ten będzie mógł zostać wprowadzony w przyszłości do planu obrad, by możliwa była szersza dyskusja nad tym ważnym problemem.

Dziś (28 maja) o godz. 11, swoje obrady rozpocznie wspomniana wyżej podkomisja sejmowa. Efekty jej prac można będzie śledzić >>>na stronie Sejmu RP

 

Kolejne głosy w dyskusji

Po cyklu rozmów, które odbywały się przez pięć kolejnych dni, a cieszyły się Waszym dużym zainteresowaniem, dziś zachęcamy do obejrzenia sesji „Pytania i odpowiedzi”, którą przygotowała Państwowa Straż Pożarna. Na pytania i wątpliwości druhów odpowiadał trzy dni temu Komendant Główny PSP, Andrzej Bartkowiak

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe