Sprawdź, jakie książki polecają na czerwiec gorliccy bibliotekarze

  • 28.05.2021, 12:36
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

kobieta czyta książkę
Lista tytułów idealnych na długie letnie wieczory!

 

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę Dzienniki basowe. Autor Piotr Pawłowski, basista Made in Poland, kultowej formacji polskiej Nowej Fali, erudyta o imponującej wiedzy, wreszcie – długoletni specjalista z dziedziny HR, współpracujący z największymi graczami na rynku w znakomity sposób opowiada i komentuje historię kilku ostatnich dekad.

Beata Mituś poleca książkę Lampka, autorstwa Annet Schaap. Jest to poruszająca powieść dla młodzieży o samotności, trudnej przyjaźni i odwadze.

Jolanta Stawiarska zachęca do lektury książki Przewóz autorstwa Andrzeja Stasiuka. Akcja powieści rozgrywa się w czasach okupacji na terenie ziem polskich okupowanych przez Niemcy i Związek Radziecki, na niemiecko-radzieckiej granicy wyznaczonej ustaleniami paktu Ribbentrop-Mołotow.

Ewa Bochenek poleca książkę Historia używek. Rośliny, które uzależniły człowieka. Autor Jarosław Molenda przytacza fakty i mity na temat szkodliwości roślin, które przez jednych są czczone, przez innych potępiane, a w niektórych krajach wręcz zakazane.

Grażyna Zastępa rekomenduje książkę Brulion autorstwa Malwiny Ferenz. Jest to opowieść o młodym korespondencie znanej szwajcarskiej gazety, który w marcu 1936 roku przyjeżdża do Breslau i zakochuje się bez pamięci w sekretarce zastępcy szefa wrocławskiego gestapo.

Katarzyna Marchwica poleca książkę Prosta sprawa autorstwa Wojciecha Chmielarza. Jest to pełna akcji powieść sensacyjna, której akcja rozgrywa się w malowniczych Karkonoszach.

Natalia Karasińska poleca podręcznik AutoCAD 2020 PL: pierwsze kroki, autorstwa Andrzeja Pikonia. Książka wprowadza w świat projektowania technicznego z programem AutoCAD, który stanowi standardowe narzędzie pracy w większości biur projektowych i uczelni technicznych w Polsce i na całym świecie.

Marta Karp poleca książkę Firefly lane. Jest to wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów „Słowik” oraz „Zimowy ogród”. Fabuła obejmuje ponad trzy dekady, a wydarzenia rozgrywają się na niespokojnym północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Agnieszka Warchoł poleca książkę Nienawiść sp. z o.o.: jak dzisiejsze media każą nam gardzić sobą nawzajem. Nagradzany reporter Matt Taibbi, w reportażu stara się obnażyć środowisko amerykańskiego świata dziennikarskiego.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe