Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Wakacje.pl - Salon Gorlice, ul. Sienkiewicza 2, tel. 514 298 136
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Zwycięzcy trenowali pod okiem najlepszych. Warszawskie treningi naszych drużyn

Podziel się
Oceń

Młodzi zawodnicy i zawodniczki z naszego powiatu w miniony weekend cieszyli się słodkim smakiem zwycięstwa. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, zostały nagrodzone mocą niezwykłych przeżyć w stolicy.
Zwycięzcy trenowali pod okiem najlepszych. Warszawskie treningi naszych drużyn

Autor: Fot. nadesłane przez Czytelnika

 

Miniony weekend to czas bardzo wielu wrażeń dla zwycięzców Zielonych Wyzwań, w których nie brakło reprezentantów naszego powiatu. Od piątku do niedzieli na obiektach Agrykoli Warszawa odbywały się treningi drużyn w kat U8, U10 i U12. Dziewczęta i chłopcy odbierali w ten sposób nagrodę za zwycięstwo w turnieju Z podwórka na stadion - Zielonych Wyzwań 2021. Pośród 24 drużyn z terenu całej Polski, nasze województwo reprezentowało aż 8 drużyn, w tym UKS 3 Weronica Staszkówka, ASerek Team Gorlice, UKS Błyskawica Kryg.

 

Trenowali z najlepszymi

Dzieci trenowały m.in. pod okiem trenerów młodzieżowych reprezentacji naszego kraju, a następnie zmierzyły się w meczu sparingowym z przeciwnikami, którzy także zostali wyróżnieni w turnieju. 

Droga do odbioru nagrody prowadziła jednak wpierw przez... punkt wymazowy. Po przyjeździe tuż przed zameldowaniem w hotelu, na wszystkich czekała niespodzianka: badania w kierunku obecności koronawirusa. Negatywny wynik pozwolił wszystkim na zakwaterowane i oczekiwanie na atrakcje, które rozpoczynały się w piątek.  Wtedy właśnie rozpoczęły się treningi kat u8 dziewczyn i chłopców. W tej kategorii nasz powiat reprezentowały UKS 3 Weronica Staszkowka (dziewczęta) i ASerek Team Gorlice (chłopcy). Treningi odbyły się pod okiem Marcina Kasprowicza i Rafała Lasockiego.

W sobotę trenowali zawodnicy i zawodniczki w kategorii U10. W tym dniu Małopolskę reprezentowały drużyny U10 dziewcząt UKS 3 Weronica Staszkówka, FSA Kraków oraz w UKS Orzeł Zbylitowska Góra (chłopcy). Treningi prowadzili Rafałem Lasocki, Marcin Łazowski oraz trenerzy mobilnej AMO. 

 W ostatnim dniu na obiektach stołecznego klubu gościli najstarsi zawodnicy: dziewczęta i chłopcy z kategorii U12. Małopolskę reprezentowała UKS Błyskawica KRYG.

 

Trening dziewcząt z Krygu poprowadziła Pierwsza Trener Reprezentacji Polski, Nina Patalon

To wyróżnienie bardzo zmobilizowało zawodniczki. W rozegranym następnie meczu towarzyskim nasze reprezentantki pokonały drużynę Fuks Pułtusk 4:2. Dziewczęta z Krygu mogą mówić o bardzo ciekawym i udanym weekendzie. Podczas wyjazdu miały możliwość odwiedzenia stadionu pruszkowskiego Znicza, zrobienia sobie zdjęcia pod pamiątkową tablicą przedstawiającą karierę Roberta Lewandowskiego. Dziewczyny zasiadły na trybunie honorowej stadionu podczas meczu o mistrzostwo 2 ligi Znicz Pruszków – KKS Kalisz. Po spotkaniu spotkały się z trenerem Znicza, pochodzącym z Nowego Sącza, byłym reprezentantem Polski, Piotrem Świerczewskim.

 

Piłka nożna w rękach kobiet

W sobotę, w godzinach wieczornych na stadionie Polonii Warszawa odbywał się też Finał Pucharu Polski Kobiet. W składzie obsady sędziowskiej na ten mecz była gorliczanka, Ewa Walczyńska. Obecnie reprezentująca KS Lublin, przez 18 lat sędziowała w KS Gorlice. Jako że młode zawodniczki nie mogły opuścić hotelu, by udać się na mecz, po obejrzeniu relacji ze spotkania miały możliwość spotkania się z gorlicką sędziną, która przybyła do nich na spotkanie. Młode dziewczyny ze wszystkich drużyn, które przebywały w hotelu miały możliwości zrobienia wspólnego zdjęcia z sędziną, co także było dla nich wielkim wyróżnieniem. Niedzielne popołudnie kończące Zielone Wyzwania było bardzo udane: nasi zawodnicy z wielką radością powrócili do domów bogatsi o nowe doświadczenia i nagrody, które zdobyli w Turnieju.



Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Szuwarek Treść komentarza: Urologię zamknąć mechaniczny zamknąć ciekawe kiedy zamkną ratusz to by była DOBRA WIADOMOŚĆ. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy Autor komentarza: butelkka Treść komentarza: Zamiast normalnie pracować robią pokazówki .Po co to komu ? Zaraz pewnie kaweczka ,poczęstunek .Do roboty !!! Ciekawe ile pieniędzy idzie na takie spotkania otwarcie drogi ,mostu, w przedszkolu,dps,szkole itd ... Wszędzie korytko musi być a dla Tych co najbardziej potrzebują NIE MA . Ciekawe czy ludzie zgadną ile zarabiają Panie opiekunki np.w DPS (dom pomocy społecznej)przy przewijaniu ludzi chorych,cierpiących ? Bardzo cięzka praca .Podpowiem najniższą krajową .A taki co od imprezki do iprezki ,od spotkania do spotkania ile ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: strona wuwuwu Treść komentarza: Patrząc na pogarszającą się sytuację gospodarczą na naszym gorlickim podwórku, zaciąganie tak dużego kredytu jest złym działaniem. Tym bardziej, że nikt z popierających ten pomysł nie pokazał jego pełnego kosztu. Mieszkańców ubywa, młodzieży w szkołach ubywa, podmiotów płacących podatki też ubywa. To kto to będzie spłacał za 10 lat? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:54 Źródło komentarza: Jeden głos zdecydował. Tak głosowali radni nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Gorlickiego Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Stolik z wódką i rura dla pań impreza udana podatnik zaplaci Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego