Zwycięzcy trenowali pod okiem najlepszych. Warszawskie treningi naszych drużyn

  • 07.06.2021, 11:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Zwycięzcy trenowali pod okiem najlepszych. Warszawskie treningi naszych… Fot. nadesłane przez Czytelnika
Młodzi zawodnicy i zawodniczki z naszego powiatu w miniony weekend cieszyli się słodkim smakiem zwycięstwa. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, zostały nagrodzone mocą niezwykłych przeżyć w stolicy.

 

Miniony weekend to czas bardzo wielu wrażeń dla zwycięzców Zielonych Wyzwań, w których nie brakło reprezentantów naszego powiatu. Od piątku do niedzieli na obiektach Agrykoli Warszawa odbywały się treningi drużyn w kat U8, U10 i U12. Dziewczęta i chłopcy odbierali w ten sposób nagrodę za zwycięstwo w turnieju Z podwórka na stadion - Zielonych Wyzwań 2021. Pośród 24 drużyn z terenu całej Polski, nasze województwo reprezentowało aż 8 drużyn, w tym UKS 3 Weronica Staszkówka, ASerek Team Gorlice, UKS Błyskawica Kryg.

 

Trenowali z najlepszymi

Dzieci trenowały m.in. pod okiem trenerów młodzieżowych reprezentacji naszego kraju, a następnie zmierzyły się w meczu sparingowym z przeciwnikami, którzy także zostali wyróżnieni w turnieju. 

Droga do odbioru nagrody prowadziła jednak wpierw przez... punkt wymazowy. Po przyjeździe tuż przed zameldowaniem w hotelu, na wszystkich czekała niespodzianka: badania w kierunku obecności koronawirusa. Negatywny wynik pozwolił wszystkim na zakwaterowane i oczekiwanie na atrakcje, które rozpoczynały się w piątek.  Wtedy właśnie rozpoczęły się treningi kat u8 dziewczyn i chłopców. W tej kategorii nasz powiat reprezentowały UKS 3 Weronica Staszkowka (dziewczęta) i ASerek Team Gorlice (chłopcy). Treningi odbyły się pod okiem Marcina Kasprowicza i Rafała Lasockiego.

W sobotę trenowali zawodnicy i zawodniczki w kategorii U10. W tym dniu Małopolskę reprezentowały drużyny U10 dziewcząt UKS 3 Weronica Staszkówka, FSA Kraków oraz w UKS Orzeł Zbylitowska Góra (chłopcy). Treningi prowadzili Rafałem Lasocki, Marcin Łazowski oraz trenerzy mobilnej AMO. 

 W ostatnim dniu na obiektach stołecznego klubu gościli najstarsi zawodnicy: dziewczęta i chłopcy z kategorii U12. Małopolskę reprezentowała UKS Błyskawica KRYG.

 

Trening dziewcząt z Krygu poprowadziła Pierwsza Trener Reprezentacji Polski, Nina Patalon

To wyróżnienie bardzo zmobilizowało zawodniczki. W rozegranym następnie meczu towarzyskim nasze reprezentantki pokonały drużynę Fuks Pułtusk 4:2. Dziewczęta z Krygu mogą mówić o bardzo ciekawym i udanym weekendzie. Podczas wyjazdu miały możliwość odwiedzenia stadionu pruszkowskiego Znicza, zrobienia sobie zdjęcia pod pamiątkową tablicą przedstawiającą karierę Roberta Lewandowskiego. Dziewczyny zasiadły na trybunie honorowej stadionu podczas meczu o mistrzostwo 2 ligi Znicz Pruszków – KKS Kalisz. Po spotkaniu spotkały się z trenerem Znicza, pochodzącym z Nowego Sącza, byłym reprezentantem Polski, Piotrem Świerczewskim.

 

Piłka nożna w rękach kobiet

W sobotę, w godzinach wieczornych na stadionie Polonii Warszawa odbywał się też Finał Pucharu Polski Kobiet. W składzie obsady sędziowskiej na ten mecz była gorliczanka, Ewa Walczyńska. Obecnie reprezentująca KS Lublin, przez 18 lat sędziowała w KS Gorlice. Jako że młode zawodniczki nie mogły opuścić hotelu, by udać się na mecz, po obejrzeniu relacji ze spotkania miały możliwość spotkania się z gorlicką sędziną, która przybyła do nich na spotkanie. Młode dziewczyny ze wszystkich drużyn, które przebywały w hotelu miały możliwości zrobienia wspólnego zdjęcia z sędziną, co także było dla nich wielkim wyróżnieniem. Niedzielne popołudnie kończące Zielone Wyzwania było bardzo udane: nasi zawodnicy z wielką radością powrócili do domów bogatsi o nowe doświadczenia i nagrody, które zdobyli w Turnieju.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe