Dekoracja na ścianę – sposób na aranżację wnętrza

  • 09.06.2021, 12:39
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dekoracja na ścianę – sposób na aranżację wnętrza
Dekoracja na ścianę to metoda na dodanie wnętrzu stylu i ożywienie go. W ten sposób możemy również odświeżyć mieszkanie w szybki sposób. Wybór dekoracji na ścianę to kwestia bardzo indywidualna i zależy od tego, w jakim stylu jest nasz salon czy inny pokój oraz na przykład od tego… jakie mamy pasje.

 

  1. Dekoracja na ścianę – szeroki wybór.
  2. Drewniane mapy – dla podróżników i nie tylko.

Choć gładkie ściany należą do bardzo eleganckich, mogą sprawiać, że wnętrze mieszkania będzie wydawać się nieco chłodne. Poza tym większość z nas pragnie, aby mieszkanie odzwierciedlało to, kim jesteśmy i jakie mamy pasje. Ściany w tym przypadku – właśnie dzięki dekoracjom – stają się dobrym „nośnikiem”. Niezwykle oryginalne i pozostające z najnowszymi trendami wnętrzarskimi stawiającymi naturę na pierwszym miejscu są dekoracje ścienne wykonane z drewna. Należą do nich drewniane mapy (mapy 3D na ścianę): drewniana mapa świata czy drewniana mapa Polski. To nie tylko pomysł, który sprawdzi się w salonie, ale także w pokoju dziecka.

 

Dekoracja na ścianę – szeroki wybór

Naścienne dekoracje to bardzo szeroki wybór, dzięki czemu z łatwością dostosujemy je do stylu wnętrza, jak i do naszych upodobań. Pozwalają one nie tylko na dodanie wnętrzu stylu, ale również sprawią, że pomieszczenie stanie się optycznie większe. Taką funkcję spełniają na przykład trójwymiarowe fototapety czy lustra. W ostatnim czasie, jak już wcześniej wspomniano, także za sprawą modnego stylu skandynawskiego czy rustykalnego, bardzo modne stały się dekoracje na ścianę wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, słoma, sznurki czy wiklina. Różnego rodzaju makramy, wachlarze czy drewniane mapy znakomicie sprawdzają się we wnętrzach, w których rządzi natura. A jeśli wśród domowych akcesoriów znajdują się na przykład wełniane koce, szydełkowe obrusy czy też drewniane podstawki pod talerz, to całość staje się bardzo spójna. Trzeba jednak przyznać, że drewniane dekoracje na ścianę (np. mapa świata) to dobry pomysł we wnętrzach nowoczesnych czy industrialnych – sprawiają, że stają się one bardziej przytulne, ale nie w sposób nachalny.

 

Drewniane mapy – dla podróżników i nie tylko

Drewno króluje, jeśli chodzi o ścienne dekoracje. Drewniana mapa Europy, mapa Polski czy drewniana mapa świata to ozdoba, która sprawdzi się nie tylko w salonach podróżników, którzy mogą na nich za pomocą pinezek oznaczać kolejne cele podróży. Mapy 3D na ścianę są perfekcyjnie wykonane https://www.sikorka.net/produkt/drewniana-mapa-swiata-premium-z-rzekami-i-miastami/ – zaznaczone są na nich miasta i rzeki – z drewna najwyższej jakości i w dbałości o jakość dekoracji (występują w różnych odcieniach drewna). W związku z czym będą doskonałym elementem wystroju biura czy dziecięcego pokoju. W tym drugim przypadku należy docenić aspekt edukacyjny dekoracji – dziecko będzie miało okazję zapoznać się z geografią świata czy też Polski.

Drewniane dekoracje polskiej produkcji https://www.sikorka.net/ to niebanalne rozwiązania, które pomogą uniknąć nudy we wnętrzach i to w najlepszym stylu.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe