Gorlice. Trwa policyjna akcja. Helikopter krąży nad miastem i okolicą [AKTUALIZACJA]

  • 09.06.2021, 19:45
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Właśnie dostaliśmy informację o dużej mobilizacji sił, która ma miejsce na terenie naszego miasta i w jego okolicy.

 

Na razie nie są znane dokładne szczegóły, ale kilkanaście minut temu na płycie boiska OSiR w Gorlicach wylądował policyjny helikopter.

W akcję zaangażowanych jest wielu policjantów, którzy na sygnałach przemieszczają się w rejonie miasta i Stróżówki.

Nieoficjalnie mówi się o akcji poszukiwawczej za osobą małoletnią.

AKTUALIZACJA (9 czerwca, godz. 21.05)

Otrzymaliśmy zgłoszenie o przestępstwie. W tej chwili weryfikujemy, czy do niego doszło i jednocześnie szczegóły i okoliczności zgłoszenia. Ze względu na prowadzone policyjne czynności, w tej chwili nie mogę podać więcej szczegółów zgłoszenia – informuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

AKTUALIZACJA (9 czerwca, godz. 22.04)

Akcja została zakończona około godz. 21.15.
 


AKTUALIZACJA (9 czerwca, godz. 22.36)

Dziś po godz. 16 do Komisariatu Policji w Gorlicach zgłosiły się dwie 10-latki, które poinformowały policjantów, że widziały, jak na ulicy dwóch zamaskowanych mężczyzn w kapturach wciąga do busa nieznaną im nastolatkę, po czym samochód ten szybko odjechał.

Pomimo wielu niejasności, a także braku zawiadomienia o zaginięciu dziecka, policjanci błyskawicznie podjęli czynności w tej sprawie.

Na miejsce oprócz miejscowych policjantów zostały skierowane dodatkowe siły policyjne z ościennych jednostek i z Krakowa, użyto także śmigłowca.

Mundurowi i kryminalni zabezpieczyli i analizowali pobliskie monitoringi, poszukiwali świadków zdarzenia i jednocześnie skrupulatnie przeczesywali teren w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów przestępstwa. Ostatecznie policjanci wykluczyli, aby doszło do uprowadzenia, a zdarzenie, którego dziewczynki były świadkami, nie miało charakteru przestępstwa i dotyczyło dorosłej kobiety, która dobrowolnie wsiadła do pojazdu znajomego mężczyzny.

- Źródło: KPP Gorlice

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiiwi
kiiwi 10.06.2021, 08:25
Skoro da się sprzedać niewidzialną rzeźbę to i można prowadzić poszukiwania osoby nieporwanej. Blamaż
mango
mango 10.06.2021, 10:38
Lepiej się pomylić w tę stronę niż zaniedbać bo to zbyt poważna sprawa
Musti
Musti 10.06.2021, 19:04
Lepiej wziąć psychologa niech porozmawia z każdą z dziewczynek z osobna i wyciągnie się wnioski na ile mówią prawdę i czy nie koloryzują. Mamy efekta seriali kryminalnych. Dzieci we wszystkim widzą niebezpieczeństwo i jak nie widzą to dodają coś od siebie. Rozumiem że dzieci moga bezpodstawnie i bezkarnie robić kłamać? bo tu ewidentnie były kłamstewka.
Wirnik
Wirnik 10.06.2021, 07:40
To buł "chelikopter" Sikorsky 😁😁😁
Wyjaśnienie
Wyjaśnienie 10.06.2021, 07:31
To poproszę o wyjaśnienia sytuacji.
2 dziewczynki zgłosiły porwanie 19 latki to dlaczego wisiał komunikat, że szukają nieletniej? 10 latka nie rozpoznaje kto ma 14 a kto 19 lat?
Co to za zdjęcia były pokazywane na ulicy Ogrodowej? Tak z niczego bez weryfikacji sprowadzono Śmigłowca itd? Zagmatwane to trochę..
Nie wierzę
Nie wierzę 10.06.2021, 07:01
🤦🏼‍♂️
Mati
Mati 10.06.2021, 06:48
Super reakcja dziewczyn nie mogly wiedzieć ze to osoba dorosla medal za szybką reakcję i pochwała dla policji przynajmniej będę spokojniejsza mając 2 córki nastolatki ze gdyby sie coś działo nie pozostaną obojętni choć mam nadzieję ze nigdy sie to nie wydarzy.
Xxx
Xxx 10.06.2021, 00:13
Mijalem policjantow ktorzy jechali jakos nie byli przejeci. Smiali sie czarny okolar nie widac bylo skupienia na ich twarzach
znaki
znaki 09.06.2021, 22:35
Dwie dziewczynki widziały jak chłop wciąga kobietę do auta... a to była para - tylko czy para wciągała kogoś czy chłop swoją 19 letnią dziewczynę? Ciężko doszukać się jasnych odpowiedzi.
Ja
Ja 09.06.2021, 22:29
Hmm. jakiś żart? prowokacja? Dowiemy się prawdy?
WW
WW 09.06.2021, 21:47
To stary PZL Sokół
Gorliczanin....
Gorliczanin.... 09.06.2021, 21:14
Jeżeli jest to zaginięcie powinni włączyć w akcje poszukiwawczą... Mieszkańców... Ogłosić na Facebooku... Każdy pomoże....
On
On 09.06.2021, 21:07
Porwali ją pe....do...file czy to może porachunki jakieś?? Bo taka akcja na miejscu zdarzenia to śmieszna jest... jak wiedza ze KN bus był to powiadomić Policje od Gorlic az po NS polokować drogi... Wciągnęli i pojechali więc blokada dróg powinna być a nie latanina...

Życzę powodzenia Policji aby znaleźli dziecko zdrowe i całe... A te mendy wsadzić do więzienia...
Wibowit
Wibowit 09.06.2021, 21:04
na kozicy leciał niziuuutko, zrobił wrażenie.
Xxx
Xxx 09.06.2021, 20:50
Kamery z monitoringu na pierwszym miejscu powinny być sprawdzone
unb
unb 09.06.2021, 21:20
I podana informacja publicznie bo może jacyś cywile mogliby pomóc...
Sos
Sos 09.06.2021, 20:30
Szukają Białego Forda Tranzita chodzi o uprowadzenie chyba jakiejś dziewczynki.
Wywiadowca
Wywiadowca 09.06.2021, 22:18
Tak, chodzi o uprowadzenie dziecka.
seba six
seba six 09.06.2021, 20:30
To black hawk czy karakal?Nie znam się dobrze a dużo pozytywnego slyszalem o polskich zakupach. piękna maszyna , dobrze wydane pieniondze. Br\wo PiS!!!!!!!!!!!
Rs 2004
Rs 2004 09.06.2021, 21:45
🤣🤣🤣🤣👏👏👏👏👏ty
seba six
seba six 09.06.2021, 21:44
Widzę poziom intelektu gorliczan się nie zmienił. Dalej nie wiedzą co to ironia. Co za dramat.
Bolek
Bolek 09.06.2021, 21:34
To chyba W-3 Sokół.
Jak coś to mnie poprawcie.
unbreak
unbreak 09.06.2021, 21:20
No blackhawk to nie jest :P Jakaś ruska maszyna
patrzcie ludzie, ***