Z sąsiedniego powiatu. 11-latek podczas ewolucji na hulajnodze uderzył głową o asfalt

  • 11.06.2021, 10:32
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Z sąsiedniego powiatu. 11-latek podczas ewolucji na hulajnodze uderzył… Fot. ilustracyjne/pixabay
Na szczęście groźnie wyglądający upadek zakończył się jedynie na strachu. Na kanwie tego zdarzenia policjanci apelują do rodziców, by ci zwrócili uwagę czy ich pociechy jeżdżąc na hulajnodze ubierają przynajmniej kask ochronny.

 

Zwykłe hulajnogi coraz częściej są wykorzystywane przez dzieci i nastolatków do wykonywania najróżniejszych ewolucji. Często spotykamy ich na placach zabaw, chodnikach czy drogach wewnętrznych. Niestety większość z nich nie zabezpiecza się odpowiednio przed urazami.
 

W długi weekend czerwcowy policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do wypadku, jaki wydarzył się na ulicy Zagumnie w Tarnowie. Spokojna asfaltowa ulica, do tego bardzo rzadko uczęszczana przez kierowców jest miejscem zabaw na świeżym powietrzu. 11-latek wyciągnął swoją hulajnogę i pod okiem członka rodziny jeździł po równej drodze, wykonując przy tym podskoki i różne ewolucje. Przy wykonywaniu jednego z takich trików kierownica hulajnogi zablokowała się, a chłopak przeleciał przez nią, uderzając głową o ulicę. Po zawiadomieniu na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy zabrali chłopca do szpitala w Tarnowie, a następnie 11-latek trafił do Krakowa, gdzie był diagnozowany i hospitalizowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Nam pozostaje apel do rodziców i opiekunów o ochronę swoich podopiecznych. Ubranie kasku na głowę oraz ochraniaczy na kolana i łokcie zmniejszy dolegliwości przy ewentualnym upadku, a nam da poczucie bezpieczeństwa.

 

Źródło info: KMP w Tarnowie

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aaa
Aaa 2 dni temu, 12:29
Szkoda, że sporo ludzi nadal musi rozwalić sobie głowę, żeby zrozumieć jak ważny jest kask.
~~~~ja
~~~~ja 2 dni temu, 05:36
Myślę, że powinno się zakazać asfaltu... a może jednak głupoty? Kiedy byłem dzieckiem placów zabaw nikt w obecnym czasie nie ośmieliłby się nazwać bezpiecznymi, nikt nie pilnował nas cały czas a jednak wszyscy przeżyliśmy ale jak ktoś na tyle nie zdaje sobie sprawy co może się stać to nawet nie tylko kask a puchowe podłoże nie pomoże.
Ninja
Ninja 11.06.2021, 12:35
Tony Hawk pro Hulajka evolutions.
XD
XD 11.06.2021, 22:40
Ci co minusuja to chyba madki bez nauki xD

Pozostałe