Świat za sto lat oczami najmłodszych [FOTO]

  • 14.06.2021, 13:45
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Świat za sto lat oczami najmłodszych [FOTO]
Z okazji obchodów tegorocznego Dnia Ziemi (22 kwietnia), firma Empol we współpracy z Urzędem Miejskim w Gorlicach w ramach Gorlickich Dni Ziemi 2021 zorganizowała konkurs dla dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych.

 

Hasłem konkursu było pytanie „Jak będzie wyglądał świat za 100 lat?” Pisaliśmy o tym  >>>Jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Weź udział w konkursie

Zwycięska praca zostanie uhonorowana oklejeniem samochodów komunalnych firmy Empol.

 

Już jutro (15 czerwca) o godzinie 14, w pawilonie Historii Miasta Gorlice zostaną wręczone nagrody.

Zamiast jednej wygranej zdecydowaliśmy się na dwie (okleimy dwa samochody komunalne) oraz dodatkowo wyróżniliśmy 12 prac – dodają organizatorzy konkursu.

 

Wygrane prace:

Pierwsza nagroda: Gorlicki Empolik

Zgłaszając się do konkursu ekologicznego organizowanego przez Urząd Miejski w Gorlicach i Empol chciałam przedstawić rysunek ukazujący ochronę środowiska naturalnego.

Często chodzę na spacery, biegam, jeżdżę na rowerze i zauważam dużo różnych śmieci dookoła – czy to na ulicy, czy w lesie.

Mój rysunek przedstawia śmieciarkę, która za pomocą suszarek do śmieci segreguje odpady:

  • plastik, metal (zbiornik żółty),
  • szkło (zbiornik zielony),
  • papier (zbiornik niebieski),
  • zmieszane (zbiornik czarny).

Dzięki takiemu pojazdowi powietrze będzie czyste, a ja w przyszłości będę mogła być zdrowa i aktywnie spędzać czas na podwórku.

 

Druga nagrodzona praca:

W moim wyobrażeniu „Eko świat za 100 lat” będzie bardzo nowoczesny, wesoły i kolorowy. Z tradycyjnych samochodów przesiądziemy się do latających, ekologicznych SKY-DRIVÓW. Miejskie autobusy zastąpią nowoczesne, komfortowe sterowce. A podziemny transport będzie superszybki i bezpieczny. Wizyty kosmitów i podróże w kosmos będą normalnością.

Jeżdżące ŚMIECIOMATY będą dbały o czystość naszego Miasta, a KOSZOROBOTY będą dbać o miejską zieleń. Latające śmieciarki Empolu będą w locie opróżniać kontenery z odpadami. Po ulicach będą jeździły dzieci na swoich deskorolkach i hulajnogach. Domy będą szklane, energooszczędne z zielenią na dachach. Mam też nadzieje, że będzie dużo drzew, kolorowych kwiatów, ptaków i motyli. Będzie świeciło słońce, a po deszczu będzie zawsze wychodzić kolorowa tęcza.

 

Szczegóły konkursu >>>KLIK

 

Materiał nadesłany: PUK Empol sp. z o.o. – Oddział Gorlice

Justyna Miarecka

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe