Trwa budowa nowej drogi! Powstaje łącznik ulic Batorego i Kochanowskiego

  • 16.06.2021, 08:15
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Trwa budowa łącznika ulic Kochanowskiego i Batorego w Gorlicach Fot. UM w Gorlicach/Teodor Włosek
Nowa droga i ścieżka rowerowa już wkrótce połączą ulicę Batorego z ulicą Kochanowskiego. Łącznik w tym miejscu to skrócenie drogi i alternatywny przejazd dla kierowców, a także urozmaicenie i ułatwienie dla cyklistów.

 

W ramach trwających prac wykonany zostanie nowy odcinek o długości ponad 400 m. Wybudowana zostanie jezdnia dwupasmowa wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie w obrębie ulicy Kochanowskiego łączące istniejące już ścieżki pieszo-rowerowe. Z kolei na końcowym odcinku ulicy Kochanowskiego, przy zatoce autobusowej, powstanie miejsce odpoczynku.

Prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej są kontynuacją zadania „Rozbudowa i modernizacja tras pieszo-rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie miasta Gorlice jako element podnoszący atrakcyjność turystyczną subregionu sądeckiego”. Budowa łącznika ulic Batorego i Kochanowskiego, to zadanie finansowane z budżetu Miasta Gorlice.

Roboty wykonywane są w ramach projektu, na który Miasto Gorlice pozyskało prawie milion złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szofer
Szofer 16.06.2021, 14:51
400 metrów smiech na sali a kawałek dalej wąska " ścieżka " podobnie jak łącznik korczaka z stróżowską na której koła można pogubić!!!
??
?? 16.06.2021, 08:46
A co powstaje przy obwodnicy na przeciw gór-stalu?
ŁM
ŁM 16.06.2021, 11:28
zakład produkcyjno-magazynowy Górstalu

Pozostałe