Konkurencja dla paczkomatów InPost. Allegro szuka miejsc na własne automaty

  • 16.06.2021, 10:47
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Konkurencja dla paczkomatów InPost. Allegro szuka miejsc na własne automaty Fot. materiały promocyjne Allegro ©
Gdzie powinny powstać nowe automaty, w których będziemy mogli odbierać swoje zamówienia dokonane przez serwis Allegro? To dobry czas, by o tym pomyśleć. Właściciele terenów, na których mogłyby powstać takie instalacje mają teraz czas, by zgłaszać się do Allegro.

 

Automaty do odbioru przesyłek: już nie tylko InPost

Zamiar stworzenia przez Allegro niezależnej od InPost sieci automatów do nadawania i odbierania paczek był znany od dawna. Teraz jednak wiemy już, że pierwsze 1500 automatów ma pojawić się na terenie Polski jeszcze w tym roku.

Wchodząc na stronę Allegro w zakładkę >>>Allegro Nasze Punkty możecie zgłosić swój teren pod instalację takiego właśnie automatu. Warunki, jakie stawia allegro, są jasne: miejsce musi mieć stały dostęp do prący, być dostępnym 24/7 oraz mieć co najmniej 4 m2 powierzchni.

W zamian serwis oferuje stały, comiesięczny przychód z najmu miejsca pod automat. Dla klientów serwisu ma to być dodatkowe ułatwienie, a dla przedsiębiorców możliwość skorzystania ze sprawdzonej i lubianej przez nabywców formy nadawania przedmiotów. Co więcej, zyskują także najemcy, którzy wynajmując przestrzeń, zachęcają potencjalnych klientów do pojawienia się w pobliżu konkretnych sklepów czy punktów usługowych.

 

Pokochaliśmy paczkomaty InPost – czy tak samo będzie z automatami Allegro?

Przesyłki paczkomatowe stały się jedną z najbardziej lubianych form odbierania i nadawania przesyłek. Cieszy zarówno tempo ich przesyłania, jak i dostępność 24/7. Nic dziwnego, że swoje projekty planują rozwijać kolejni giganci: Aliexpress i Poczta Polska. Na razie jednak najbliżej realizacji swojego planu jest właśnie popularny serwis aukcyjny.

Co ciekawe, instalacje proponowane przez Allegro mają mieć inny wygląd, niż znane nam dotąd punkty: bezpieczne skrzynki mają być ukryte pod zielonymi instalacjami. Mają być harmonijnym uzupełnieniem przestrzeni, a nie tylko punktem użytkowym.

Gdzie w Gorlicach powinien powstać taki punkt? A może paczkomatów jest wystarczająco dużo, a stawianie kolejnych tylko zaśmieci naszą przestrzeń?

 

Źródło info i foto: Allegro.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wibowit
Wibowit 16.06.2021, 21:31
no pewnie że tych paczkomatów jest już za dużo, nie potrzeba kolejnych. jak już to gdzieś w oddali a nie jak na kościuszki - jeden od drugiego 500m.

Pozostałe