Dziś kolejny dzień szczególnej troski o niechronionych uczestników ruchu drogowego

  • 16.06.2021, 11:55
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dziś kolejny dzień szczególnej troski o niechronionych uczestników ruchu… Fot. materiały promocyjne
Komenda Główna Policji informuje o wzmożonych działaniach nakierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

 

Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie. Niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W ramach realizowanych działań, policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania zarówno kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów, motocyklistów), jak również na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiejsze działania, kolejny raz, wspierane są przez firmę Screen Network S.A., która na swoich ekranach, znajdujących się na terenie kraju, emituje spot przypominający kierującym o przestrzeganiu przepisów prawa o ruchu drogowym, w tym o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia informacyjno-edukacyjne, w ramach których policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego o potrzebie znajomości i przestrzeganiu przepisów.

 

Źródło info: KGP

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fio
Fio 16.06.2021, 23:06
Przejście niedaleko szkoły w Zagórzanach, naprzeciwko sklepu. Kawałek prostej, kierowcy rżną jak głupi, a tam mnóstwo dzieci przechodzi. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby się ktoś zatrzymał, jak stałam na przejściu. Może jakieś progi zwalniające?
Dziś rano przy szkole stała policja, ale musieliby chyba stać tam zawsze.

Pozostałe