Czytelnicy piszą: karkołomne parkowanie przy ul. Konopnickiej

  • 22.06.2021, 11:21
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Czytelnicy piszą: karkołomne parkowanie przy ul. Konopnickiej Fot. nadesłane przez Czytelnika
To kolejne echo naszej długiej rozmowy o problemach z parkowaniem w pobliżu ulicy Bieckiej w czasie dni targowych. Zapraszamy do lektury wiadomości, która trafiła na naszą skrzynkę mailową.

 

Nasz Czytelnik, który pragnie pozostać anonimowy, przesłał nam następującą wiadomość:

Przesyłam w załączniku zdjęcia tak zwanych mistrzów parkowania. Notoryczne blokowanie wjazdów i wyjazdów z garażu jest normą. Co z tego że ktoś z garażu jest w stanie wyjechać, ale wjechać już nie? Czysto hipotetycznie – pilny wyjazd do szpitala/lekarza – a tu nie ma możliwości, bo wszystko jest tak zastawione. Blokowanie głównej drogi, skrzyżowań jest normą no i „wisienka na torcie” czyli samochód zostawiony na chodniku.

Sam miałem sytuację, gdy po powrocie z badań z chorym dzieckiem krążyłem dobre 20 minut po okolicy żeby spokojnie zaparkować, bo oczywiście wszystkie miejsca były zajęte przez przyjeżdżających na jarmark. Finalnie stanąłem na...trawniku! Bo co miałem zrobić? 

Problem braku miejsc parkingowych dla wtorkowego jarmarku stał się problemem zrzuconym na mieszkańców ul. Konopnickiej i ul. Tuwima. A przecież powinniśmy mieć pierwszeństwo w parkowaniu, bo przecież tam mieszkamy! 

Spółdzielnia rozkłada ręce twierdząc, że nie mogą nic zrobić bo jest to droga miejska, że zgłaszali do odpowiednich służb. Urząd miasta odsyła nas do policji lub straży miejskiej gdy ktoś parkuje nieodpowiednio, a nam nie chodzi o to żeby tych ludzi karać, tylko żeby znaleźć rozwiązanie typu „parking tylko dla mieszkańców”.

Lepiej jest zapłacić 50 zł jednorazowo za identyfikatory/pozwolenia na parking, niż być obciążonym kilkukrotnie mandatem za złe parkowanie, a tak niestety to teraz wygląda.

 

Na miejscu, o którym pisał Czytelnik byliśmy i dziś. Jego zdjęcia bardzo przypominały te, które zrobiliśmy samodzielnie. Zauważyliśmy też, że wiele z samochodów, które są zaparkowane w najbardziej problematyczny sposób, nie należy do mieszkańców naszego powiatu. Być może częściowo tłumaczy to brak znajomości terenu kierowców i brak wiedzy o tym, gdzie szukać wolnych miejsc parkingowych?

Warto jednak przypomnieć sobie, że w większych miastach nikt nie będzie nas pytał skąd jesteśmy i czy znamy jego układ. Mamy obowiązek znaleźć wolne miejsce parkingowe w dozwolonym miejscu, a jeśli zaparkujemy na zakazie, to w najlepszym przypadku znajdziemy za szybką mandat. Możemy też mieć problem z blokadą na kołach, a w przypadku takich ekstremalnych prób parkowania, z jakimi spotykamy się czasem w Gorlicach możemy nie odnaleźć naszego samochodu po powrocie z zakupów: zostanie odholowany na nasz koszt (co obecnie w Krakowie kosztuje ponad 500 zł), a dodatkowo zapłacimy także za przechowywanie go na specjalnym parkingu (31 zł za każdą dobę).

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (9)


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Parkingowy
Parkingowy 24.06.2021, 10:20
Myślę że blokowanie kół źle zaparkowanego auta to dobry pomysł.Osoboscie bym sie ze wstydu spalił. We wtorek gdziekolwiek zaparkowac graniczy z cudem. Ludzie biegną co tydzień na jarmak i po co... Kierowcy jakby mogli to by na same stragany wjechali bo d... się kawałek nie chce ruszyć ,ale po rynku godzine lekko biegają.Mandat za mandatem do skutku po 500 zł.Za pierdoły miejska daje mamndaty niech i za to się wezmą.Może nareszcie ktoś ogarnie temat bo po calych Gorlicach tragedia z parkowaniem,a to w jakich pozycjach potrafią zostawic auto na parkingach to już patologia.
qwerty
qwerty 24.06.2021, 12:36
Ja dawno temu wpadłem na genialnie prosty pomysł i zacząłem używać wózka na zakupy. Tak tak, takiego dziaderskiego gadżetu i problem się rozwiązał bo dużo przyjemniej jest ciągnąć niż nieść. Co do parkowania na straganie to święta prawda, niestety :(
mieszkaniec osiedla
mieszkaniec osiedla 23.06.2021, 14:42
ja rozumiem jak jest miejsce to można zaparkować ..osobiście mieszkam na tym osiedlu i kierowca z audi ma szczęście, że nie było mnie w domu bo za to parkowanie miałby na szybie karnego kut..sa..brak wyobraźni i pewnie co ja nie jestem bo mam audi..pewnie jeszcze na kredyt...porażka..trzeba coś zrobić z tym problemem..
zzz
zzz 23.06.2021, 16:52
I to jest właśnie spychologia stosowana w najczystszej postaci. Coś trzeba zrobić szkoda tylko że bez żadnych konkretów i propozycji jak ten problem rozwiązać i kto miałby to zrobić.
HellOKitty
HellOKitty 23.06.2021, 17:12
ja się nieco zgadzam, ale propozycje rozwiązania są. po prostu: nie jest możliwe, żeby wszyscy zaparkowali pod samym jarmarkiem. ale nawet jeśli zorganizuje się wtorkowy parking ze wspomnianymi tu gdzieś super dojazdami mzk, które byłyby tanie i regularne, to ludzie zanim się przyzwyczają do tego, będą stawiać opór. przecież oni są paniskami, co mają auta, nie będą się poniżać jeżdżąc komunikacją publiczną. to jest dobre rozwiązanie, drugie: poszukać wolnego, płatnego miejsca parkingowego ciut dalej. a egzekwowanie problemu na konopnickiej zostawić stróżom prawa. wyraźnie namalować linie, oznakować, żeby nie było wątpliwości kto i gdzie co może. a potem egzekwować i przyzwyczaić do tej surowości ludzi. za granicą chwalimy: och, jacy konsekwentni stróżowie prawa! u nas: buuuu!! nabijają tylko kasę!. ale to właśnie ma być kara za stwarzanie takich problemów!
myśleć
myśleć 23.06.2021, 08:10
Jak rowerzyści płacą podatek za ścieżkę rowerową, bo kierowcy za drogi w paliwie??????????
mk
mk 23.06.2021, 11:21
tak samo jak piesi za chodnik
Wibowit
Wibowit 22.06.2021, 19:41
Poloczki sami na siebie psioczą. naściągają aut zza granicy w opór a potem narzekają że nie ma gdzie stawać.
adam1
adam1 22.06.2021, 18:18
Nie rozumiem tego. Jeżeli na osiedlu buduje się parking to finansuje oczywiście miasto czyli wszyscy gorliczanie. Jeżeli trzeba zaparkować to tylko dla mieszkańców. Niech Spółdzielnia wykupi i ogrodzi teren, postawi bramę i będzie po problemie. A miasto nie powinno dawać zezwolenia na działalność takim instytucjom jak Jarmark P jeżeli nie ma odpowiedniego parkingu
yyyy
yyyy 22.06.2021, 17:00
A teraz niech miasto powie gdzie można zaparkować w taki dzień ?
Lucek
Lucek 22.06.2021, 13:11
Jak wszędzie nastawiali parkometrów to co się dziwić, że szukają miejsca gdzie można zaparkować bezpłatnie. A jak moja żona z wózkiem nie mogła na Ogrodowej z wózkiem przejechać chodnikiem obok księgarni to wezwana straż miejska stwierdziła, że przecież może ten kawałek przejść ulicą... dwukierunkową!!!
Ksw
Ksw 22.06.2021, 12:33
Nie obrażając ale tak wieśniaki parkują tatusia autem na kredyt audi, a te szroty wszystkie na lawetę i na łzom się naucza parkować
rusiny
rusiny 23.06.2021, 08:03
Gdzie te wieśniaki, bo ja widzę ich w blokach. Ci co mieszkali w Gorlicach to już dawno pobudowali na pobliskich wsiach, a wieśniaki wielkie państwo idą na bloki ze słomą w butach. Co do Gorlic to też już wiocha, więcej się dzieje w Bieczu czy Bobowej!!!!!!!!!!!!!!!
Podpis
Podpis 22.06.2021, 12:25
Parkin się znajdzie dopiero wtedy jak będzie wystawiony mandat numer 1000 za złe parkowanie. Ludzie albo zaczną parkować normalnie czyli nie utrudniając nikomu życia, albo będą bulić. Im więcej zabulą tym bardziej będą wściekli i sami zaczną się domagać parkingu dla klientów jarmarku. Oczywiście spychologia stosowana nadal jest najpopularniejszym "rozwiązaniem" wszystkich problemów w tym kraju :/
tt
tt 22.06.2021, 12:23
dawniej w Gorlicach było ponad 40tys.mieszkanców i były miejsca parkingowe teraz mamy niecałe 30tys.i miejsc brak
HellOKitty
HellOKitty 22.06.2021, 15:38
nie licz mieszkańców, licz auta
GorliczankawKrakowie
GorliczankawKrakowie 22.06.2021, 12:18
To nie do pomyślenia, żeby auta parkowały na ścieżce rowerowej. W Krakowie takie auta automatycznie zostały by odholowane. To cześć drogi przeznaczona dla osób poruszających się rowerem. To tak jakby nagle auta zaczęły stawać na całej długości chodnika i ludzie musieli by chodzić droga. Miasto powinno zapewnić parking tylko dla mieszkańców ulic Konopnickiej i Tuwima z identyfikatorami. Natomiast osoby przyjeżdżające na jarmark powinni liczyć się z utrudnieniami w ten jeden dzień w tygodniu. Parking dla klientów wtorkowych zakupów na jarmarku oczywiście również powinien się pojawić, tylko pytanie gdzie i czy miasto rozważy ten problem istniejący od wielu lat.
***** ***
***** *** 22.06.2021, 17:22
Parking dla jarmarku to nie problem miasta. Jarmark to jest prywatny biznes. Na ul. 3 maja jest sporo sklepów prywatnych i nikt tam jakoś nie parkuje twierdząc że miasto powinno zapewnić parking, tylko trzeba zaparkować w miejscach do tego przeznaczonych. Rozwiązanie problemu jest bardzo łatwe. Wystarczy przegadać ludziom że tam jest po prostu drogo i nie ma tam po co jeździć. A nie dość że drogo to jeszcze badziew pierwsza klasa.
MrRed
MrRed 22.06.2021, 15:40
o to właśnie chodzi! w Krakowie widok holownika zgarniajacego auta źle zaparkowane nie jest niczym dziwnym. to samo z tymi blokadami na koła. zgadzam się: nie powinniśmy ustępować, bo ścieżka rowerowa właśnie wtedy kiedy ruch jest najbardziej intensywny jest najbardziej potrzebna! nawet jeśli ma pomóc jednemu rowerzyście. kropka! wyznaczyc parking na jakims polu za miastem i stamtąd kurs na targ co 10 minut autobusem. problem rozwiązany, a symboliczna złotówka za przejazd rozwiaze problem. parking darmowy

Pozostałe