Będą nowe, doświetlone przejścia dla pieszych. Gdzie kolejna zmiana na lepsze?

  • 29.06.2021, 09:39
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Będą nowe, doświetlone przejścia dla pieszych. Gdzie kolejna zmiana na… Fot. ilustracyjne / haloGorlice
To temat, który leży nam bardzo mocno na sercu, ponieważ każda kolizja lub wypadek, w którym uczestniczą piesi może mieć katastrofalne skutki. Temat doświetlania przejść dla pieszych poruszaliśmy już kilkukrotnie, dlatego takie informacje, jak te bardzo nas cieszą.

 

W czasie sesji Rady Miasta (24 czerwca 2021 r.) dowiedzieliśmy się o kolejnej, planowanej inwestycji w ciągu drogi krajowej nr 28 i 28a.

Jak wyjaśniał zastępca burmistrza, Łukasz Bałajewicz:

W uwagi na uchwalenie w dniu 23 lutego 2021 r. Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 oraz podpisaniu przez Ministra Infrastruktury programów inwestycyjnych dotyczących poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego istnieje możliwość podjęcia współpracy z jednostką rządową i wykonanie oświetlenia na przejściach dla pieszych, które są położone na terenie miasta Gorlice , a są w zarządzie GDDKiA.

Wytypowano trzy przejścia dla pieszych w obrębie drogi krajowej nr 28 i drogi krajowej nr 28a.

 

Gdzie zostaną doświetlone przejścia dla pieszych?

Przyjęcie uchwały „ w sprawie przyjęcia zadania częściowego zarządzania drogą krajową Nr 28 i 28a” ma otworzyć możliwość zabiegania przez miasto o podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych na trzech przejściach:

  • jednym przy ul. Parkowej (przejście pieszo-rowerowe przy Jarmarku)
  • i dwóch przy ul. Kościuszki (przejścia położone przy stacji paliw, jedno przy skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego i Orzeszkowej)

Uchwałę jednogłośnie przyjęto.

Doświetlenie tych miejsc może znacząco podnieść widoczność w tych miejscach. Problem słabej widoczności przy ul. Kościuszki podnieśliśmy już w lutym tego roku, wskazując na problemy z widocznością w okolicy przejść dla pieszych.

>>>Lampy są, ale nie wszędzie działają. Niebezpieczne przejścia dla pieszych

Doświetlenie przejścia w rejonie obwodnicy będzie zaś znakomitym uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury. Mimo obowiązujących ograniczeń prędkości, kierowcy nadal podróżują w tym miejscu tak, jakby owo przejście dla pieszych i rowerzystów nie istniało. Doświetlenie tego miejsca może być dodatkowym sygnałem dla kierowców i apelem o wzmożoną czujność i ostrożność.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

50 gr do Denaturatu.
50 gr do Denaturatu. 30.06.2021, 01:14
W Gorlicach z Noclegowni dla Bezdomnych przechodzę chwiejnym krokiem do sklepu Marysia przy ul. Kościuszki po denaturat, bo tam są moje zawsze wierne Przyjaciółki.
Iks De
Iks De 29.06.2021, 14:29
Śmiechu warte, jak policja daje przykład i nie zatrzyma się na przejściu dla pieszych
vv
vv 29.06.2021, 10:22
i jeszcze na terenie miasto powinna być prędkość 30km/h
Qń
29.06.2021, 14:21
tylko koniem z wozem, albo nie - samym wozem bez konia

Pozostałe