Pożar lasu w największy upał. Przez kilka godzin walczyło z nim blisko stu strażaków [FOTO/VIDEO]

  • 24.06.2021, 19:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiaj (24 czerwca) w Kwiatoniu odbyły się ćwiczenia strażaków zawodowych i druhów ochotników, którzy mieli za zadanie ugasić pożar lasu.

 

Żar dosłownie lał się z nieba, ale nawet wysoka temperatura nie spowolniła przebiegu ćwiczeń, których scenariusz przewidywał pożar lasu na granicy Kwiatonia i Smerekowca. Do działań skierowano strażaków z gorlickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i druhów z kilkunastu jednostek OSP z terenu powiatu gorlickiego. Wspierali ich również strażacy z Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej.

Strażacy przez kilka godzin ćwiczyli techniki związane z dowożeniem wody na miejsce zdarzenia, sprawdzali, czy system, który zastosowali jest efektywny. Zbudowali liczącą prawie dwa kilometry linię gaśniczą, która prowadziła od drogi powiatowej łączącej Uście Gorlickie z Gładyszowem aż do miejsca, gdzie prowadzona była akcja. Wodę do zasilania linii wozy strażackie dowoziły z punktu poboru zlokalizowanego koło remizy OSP w Smerekowcu.

Bez chwili wytchnienia ćwiczyli, by w razie pożaru mieć przygotowany plan działania. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w to, byśmy wszyscy czuli się bezpieczniej! 

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (91)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe