Podpisano umowę na budowę Bieckiego Jarmarku Kultury! [WIZUALIZACJE]

  • 25.06.2021, 10:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Podpisano umowę na budowę Bieckiego Jarmarku Kultury! [WIZUALIZACJE] Fot. UM Biecz
Biecki Jarmark Kultury będzie idealnym miejscem do prowadzenia sprzedaży produktów regionalnych. Lokalni producenci miodów, mleka, masła, jajek, serów, wędlin, chlebów, warzyw czy owoców będą mieli doskonałe warunki do prowadzenia handlu.

 

Galeria handlowa z zamykanymi i ogrzewanymi pawilonami wystawienniczo-handlowymi oraz otwarta przestrzeń handlowa mają służyć lokalnym producentom.

Tuż obok 32 pawilonów oraz 15 stoisk otwartych usytuowany będzie budynek przeznaczony do organizacji wydarzeń kulturalnych, których centralnym miejscem będzie duża przeszklona scena. Takie rozwiązanie pozwoli na jej wykorzystanie także w zimie. Przy scenie znajdować się będą garderoby oraz toalety. Na dachu budynku zainstalowane zostaną z kolei panele fotowoltaiczne.

W budynku powstaną także trzy pracownie: gastronomiczna z węzłem kuchennym, służąca do organizacji różnych warsztatów i spotkań z zakresu kulinariów, dietetyki, promocji zdrowej żywności oraz artystyczna i edukacyjna służąca działalności i inicjatywom z zakresu kultury i nauki.

Również teren wokół będzie odpowiednio zagospodarowany. Wykonane zostanie oświetlenie części wystawienniczej i widowni oraz parkingi.

Kilka dni temu Krzysztof Pyzik, właściciel firmy wykonującej inwestycję oraz Paweł Jamro, dyrektor Bieckiego Centrum Kultury podpisali umowę na budowę Bieckiego Centrum Kultury. Koszt wykonania inwestycji to ponad sześć milionów złotych, a planowany termin zakończenia prac zaplanowano na listopad 2022 roku.

Biecki Jarmark Kultury to będzie miejsce tętniące życiem – podkreśla burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz:

W końcu uda się stworzyć przestrzeń, która będzie inspirowała do sprzedaży lokalnych produktów i ułatwi dotarcie do klientów tym, którzy już działają w handlu. Dzięki temu miejscu rozwinie się sprzedaż lokalnych produktów spożywczych, możliwość organizacji wydarzeń artystycznych na scenie, warsztatów kulinarnych, promocji zdrowej żywności, prezentacji wyrobów rzemiosła artystycznego, malarstwa, rzeźby i innych wyrobów związanych z kulturą regionu. Miejsce wyposażone w parkingi, przystanki autobusowe stworzy dogodne warunki dojazdu do Jarmarku,  dlatego jestem przekonany, że ten obiekt posiadać będzie duży potencjał, który w pełni wykorzystamy.

 

Źródło info i foto: UM w Bieczu

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (15)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.06.2021, 14:14
Jak tam amfiteatr za murem? Odbyły już się jakieś koncerty? A jak tam nowe kino po remoncie? Były już jakieś seanse 5D? A jak dworzec i centrum przesiadkowe? Byli jacyś turyści? Kolejne miliony utopione w nikomu nie potrzebna inwestycje. Wystarczy spojrzeć na Gorlice i Jarmark Pogórzański. Zamienili go w końcu na zagraniczny dyskont i w końcu pojawiło się tam więcej niż 5 klientów na raz. Bieczanin nawet nie uczy się na czyichś błędach. Za kilka lat zamienią ten budynek w sklep wielkopowierzchniowy typu Biedronka.
Biegacz
Biegacz 27.06.2021, 14:04
Kolejny "Miś" w Bieczu
Biecz.
Biecz. 26.06.2021, 09:43
Kogo ma inspirować do sprzedaży czego? Dlaczego nasza władza nie uczy się na błędach sąsiadów? Jak wygląda w tym momencie w Gorlicach jarmark pogorzanski to każdy wie. Jest to przykre, że kolejne miliony w Bieczu są marnotrawione w coś, co nie ma sensu. Poza tym nasz biecki rybkę umiera, za chwilę większość lokali będzie na wynajem, tak burmistrz wspiera lokalnych przedsiębiorców. Brawo!
Wonpis!
Wonpis! 26.06.2021, 15:02
Ktoś go w końcu wybrał do tego urzędu, tak jak i P,I,S...nkeprawdaz ???
badigeon
badigeon 25.06.2021, 19:43
A kiedy umowa na kanalizację ??????
biecki
biecki 25.06.2021, 17:32
kolejny obiekt będzie stał pusty...
..
.. 25.06.2021, 11:16
Sukiennice w Bieczu a w Gorlicach grobowiec na rynku
Mieszkaniec Biecza
Mieszkaniec Biecza 25.06.2021, 11:03
nie wiem czy architekt był świadomy, ile będą kosztowały te ruchome szklane ściany...

Pozostałe