Sprawdź, jakie książki polecają na wakacje gorliccy bibliotekarze

  • 26.06.2021, 12:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sprawdź, jakie książki polecają na wakacje gorliccy bibliotekarze
Lista tytułów idealnych na długie letnie wieczory!

 

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę pt. Cudne manowce: wszystko, co w Polsce najlepsze, której autorka, Magda Grzebyk, znana blogerka i krytyczka kulinarna przedstawia naszą ojczyznę nie tylko z perspektywy dobrego jedzenia ale także prezentuje ciekawe miejsca, do których warto uciec nie tylko w weekend. Młodszym Czytelnikom poleca publikację Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat: dwadzieścia wybitnych postaci z historii Polski, autorstwa Moniki Kassner.
 

Beata Mituś poleca najmłodszym czytelnikom publikację Grzegorza Kasdepke pt. Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę. Jest to cudowna i zabawna powieść o kocie Dzbanku i innych mieszkańcach pewnej starej, warszawskiej kamienicy.
 

Małgorzata Kliś rekomenduje bogato ilustrowaną publikację Polskie tradycje i obyczaje, autorstwa Sylwii Chmiel. Książka przedstawia bogaty i fascynujący świat polskich tradycji – tych najdawniejszych i tych nowszych. Dla wielbicieli czekolady i powieściowych emocji poleca powieść przygodową Skandal: w stolicy nudy autorstwa Pawła Beręsewicza.
 

Anna Nigborowicz poleca poradnik Makramy i inne cuda ze sznurka, autorstwa Pauliny Kmiecik. Jest to prosty i przyjazny kurs własnoręcznego wyplatania zachwycających plecionek ze sznurka.
 

Jolanta Stawiarska poleca reportaż pt. Wojenka: o dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia. Autorka Magdalena Grzebałkowska przedstawia poruszający obraz wojny widzianej oczami jej najmłodszych uczestników.
 

Barbara Szczepanik poleca książkę Skończ z tym sh*tem!: przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie, autorstwa Gary’ego Johna Bishopa. Jest to doskonały poradnik, przedstawiający w jaki sposób przejąć kontrolę nad mechanizmami własnej podświadomości.
 

Gabriela Walus poleca książkę Osiecka: nikomu nie żal pięknych kobiet, autorstwa Zofii Turowskiej. Jest to pierwszy z wydanych, portret Agnieszki Osieckiej – poetki, autorki ponad dwustu tekstów piosenek, kilku powieści, spektakli telewizyjnych, dziennikarki, matki, żony, kochanki, kobiety towarzyskiej. 
 

Ewa Bochenek rekomenduje książkę pt. W ziemiańskim dworze: codzienność, obyczaje, święta, zabawy. Autorka publikacji Maja Łozińska opowiada o zajęciach mieszkańców dworu, a wykorzystany przez nią bogaty materiał źródłowy pochodzi przede wszystkich z dwóch okresów. Pierwszy to czas między zniesieniem pańszczyzny, a wybuchem I wojny światowej, drugi to dwudziestolecie międzywojenne.
 

Tomasz Hryc poleca książkę pt. Poza Ziemię…: historia lotów międzyplanetarnych, autorstwa Krzysztofa Ziołkowskiego. Jest to pierwsze na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowe ujęcie problematyki badań Układu Słonecznego metodami technik kosmicznych.
 

Agnieszka Hebda poleca książkę pt. Dziwne jest serce kobiece…: wspomnienia galicyjskie, autorstwa Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej. Jest to lektura dla czytelnika, który znając dzieje polityczne Polski, odnajdzie tu zapis emocji, marzeń, nadziei, radości i smutków dziesiątków barwnych postaci z krwi i kości, a ich wielowątkowe losy wpisane są w kontekst ledwo co zarysowanych wydarzeń wielkiej historii.
 

Agnieszka Warchoł poleca poradnik Jadę sobie. Powrót do Azji. Książka to pewnego rodzaju pamiętnik z podróży autorki, Marzeny Filipczak, który stanowi bogate źródło wiedzy o wschodniej kulturze.
 

Ewa Tempińska rekomenduje książkę 7 dni w siódmym niebie: amerykański sen – prawdy i mity. Autorka Żaneta Auler, która od kilku lat mieszka w USA, dzieli się refleksjami na temat kraju i jego mieszkańców, opowiada o swoim życiu codziennym, a jednocześnie pokazuje, na co warto zwrócić uwagę w czasie pobytu. Na letnie, wakacyjne wieczory poleca także powieść psychologiczną pt. Topieliska, autorstwa Ewy Przydrygi.
 

Katarzyna Marchwica zachęca do lektury książki Zmora Roberta Małeckiego. Jest to trzymający w napięciu thriller, w którym rodzinne więzy nie są tylko zwykłym drzewem genealogicznym, a podstawą do rozwikłania zagadek i odkrycia wielkich tajemnic z przeszłości.
 

Bożena Dykla poleca książkę Drzewo Anioła, autorstwa Lucindy Riley. Jest to powieść o mrocznych sekretach, zapomnianej przeszłości i skomplikowanych relacjach rodzinnych.
 

Beata Sajdera poleca powieść Kobierce tkane z pajęczyny. Jest to czwarta część cyklu Siostry Jutrzenki, w której autorka Renata Kosin ponownie zachęca czytelników do poznania historii rodu Śmiałowskich.
 

Marta Karp poleca książkę Północna zmiana, autorstwa Hanny Greń. Jest to powieść wypełniona intrygami, rodzinnymi tajemnicami oraz zagadkami, której główną bohaterką jest wchodząca w dorosłość Inga.
 

Natalia Karasińska rekomenduje poradnik Poczuj się jak w domu: projektowanie i stylizacja wnętrz dla każdego. Autorka Frida Ramstedt, szwedzka guru designu z genialną prostotą wyjaśnia podstawowe reguły projektowania i stylizacji, dzięki którym samodzielnie zaaranżujesz mieszkanie, nie inwestując w remont.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe