Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Sprawdźcie, jakie nagrody można zgarnąć dorzucając się do Festiwalu Haupta!

Podziel się
Oceń

Jeszcze do 18 lipca trwa kampania crowdfundingowa, prowadzona za pośrednictwem portalu zrzutka.pl., której celem jest realizacja 7. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Na wszystkich, którzy zdecydują się wesprzeć projekt, czekają atrakcyjne nagrody. Pomóż zorganizować 7. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach!

 

Wspierając projekt, umożliwisz realizację pięciodniowego festiwalu literackiego, który odbywał się będzie od 22 do 26 września. Na program złoży się co najmniej 20 wydarzeń. Wstęp na wszystkie spotkania będzie bezpłatny. Festiwalowe wydarzenia będą również transmitowane online, aby umożliwić udział osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Gorlic.

W tej chwili organizatorzy dysponują kwotą 30 000 zł – są to środki zabezpieczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach i Miasto Gorlice. Pomoc finansową zaoferowało również Czeskie Centrum i Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Dzięki Waszej pomocy spotkamy się w Gorlicach, by w kameralnej atmosferze i bez pośpiechu rozmawiać o ambitnej literaturze, o tym, co nas w niej dotyka, wzrusza i elektryzuje.

Lista nagród w zbiórce została przygotowana dzięki zaangażowaniu i hojności przyjaciół oraz partnerów Festiwalu, którzy przekazali nieodpłatnie na cel tej zbiórki przedmioty lub swój czas. Można je podzielić następująco:

  • Nagrody festiwalowe nielimitowane (one nigdy się nie skończą!) – wideopodziękowanie, pocztówka, plakat, torba, plecak, tiszert, bluza, pakiet Duża Pomoc, pakiet Bardzo Duża Pomoc.
  • Nagrody festiwalowe limitowane – Ważny Widz Festiwalu, Super Widz Festiwalu, Partner Festiwalu.
  • Nagrody od wydawnictw i partnerów, limitowane – książki autorów i autorek, którzy wezmą w tym roku udział w Festiwalu, zestawy książek, upominki, spotkania, warsztaty.
  • Nagrody od gości i przyjaciół Festiwalu, limitowane – fotografie, rysunki, grafiki, obrazy, rękodzieło, a także noclegi, kolacje, przejażdżki i spacery! 

Nagrody – te materialne i niematerialne – zostaną przekazane w terminie od zakończenia zbiórki (18 lipca) do 31 października.

 

PROGRAM 2021

Do dzisiaj chęć udziału w Festiwalu potwierdzili:

  • Autorzy i autorki (proza, poezja, eseistyka, reportaż): Justyna Bargielska („Dziecko z darów”, Wyd. Wolno 2019), Julia Fiedorczuk („Pod słońcem”, Wyd. Literackie 2020), Mikołaj Grynberg („Poufne”, Wyd. Czarne 2020), Agnieszka Jelonek („Koniec świata, umyj okna”, Wyd. Cyranka 2020), Dorota Kotas („Cukry”, Wyd. Cyranka 2020), Michał Milczarek („Donikąd. Podróże na skraj Rosji”, Wyd. Czarne 2019), Piotr Paziński („Atrapy stworzenia”, Wyd. Austeria 2020), Maciej Płaza („Golem, W.A.B. 2021), Marta Podgórnik („Przepowieść w ścinkach”, Biuro Literackie 2020), Paweł Próchniak („Promieniowanie tła. Szkice o wierszach i czytaniu”, Wyd. Czarne 2020), Anda Rottenberg („Proszę bardzo”, Wyd. Marginesy 2021), Joanna Rudniańska („RuRu”, Wyd. Nisza 2019), Martin M. Šimečka („Słowacja. Dzieje obojętności”, Universitas 2019), Andrzej Stasiuk („Przewóz”, Wyd. Czarne 2021), Ziemowit Szczerek („Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim”, Wyd. Czarne 2019), Julia Szychowiak („Dni powszednie i święta”, Biuro Literackie 2018). 
  • Goście spotkań tematycznych: Piotr Paziński (Joseph Roth), Andrzej S. Jagodziński (Josef Škvorecký), Jarosław Mikołajewski, Izolda Kiec (Zuzanna Ginczanka), Marek Wilczyński (Zygmunt Haupt. Galicja i galicyjskość w twórczości pisarza), Edyta Gawron, Jacek Purchla, Mykola Riabczuk, Ziemowit Szczerek (Galicja – konstruowanie mapy).
  • Badacze i badaczki, moderatorzy spotkań: Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Andrzej S. Jagodziński, Zofia Król, Paulina Małochleb, Andrzej Niewiadomski, Paweł Panas, Justyna Sobolewska, Andrzej Stasiuk.
  • Gościem Festiwalu będzie Kamil Targosz – odbędzie się spotkanie z artystą oraz wystawa jego prac (malarstwo, grafika, rysunek, ilustracja).
  • Z kolei prozę Zygmunta Haupta usłyszymy w tym roku w interpretacji Marka Kondrata. 

 

Bezpośredni link do akcji znajduje się TUTAJ

Więcej informacji na stronie Festiwalu im. Zygmunta Haupta

 

Źródło info: MBP w Gorlicach


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - studiuj blisko siebie PEDAGOGIKĘ lub ADMINISTRACJĘ - studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line - ZAPISZ SIĘ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10% W OPŁACIE CZESNEGO
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7Policjanci stojący w rzędzie na uroczystości Uroczyste obchody Powiatowego Święta Policji w Bobowej [FOTO] Dziś (18 lipca) mieszkańcy powiatu gorlickiego licznie zgromadzili się w Bobowej, aby wspólnie świętować Powiatowe Święto Policji. Uroczystość zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach oraz Burmistrza Bobowej była okazją do uhonorowania pracy funkcjonariuszy i zaprezentowania policyjnego sprzętu.Data dodania artykułu: 18.07.2025 16:32Liczba komentarzy artykułu: 1Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum. Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum „Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?” – tak brzmi pytanie, na które Polacy mają odpowiedzieć w referendum, które zorganizować pragnie środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Ale by referendum się odbyło, konieczna jest wola Narodu. Dlatego dziś, 17 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym na gorlickim rynku, Poseł Barbara Bartuś i lokalni działacze PiS zachęcali mieszkańców powiatu do składania podpisów.Data dodania artykułu: 17.07.2025 20:34Liczba komentarzy artykułu: 22Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12